Trwa ładowanie...

Inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu!

Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor

Inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu!
d1z0mgi
d1z0mgi

Bomba górę, proszę Państwa, bomba w górę! W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu. Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor. Pierwszy raz w 2015 roku popularny, wyścigowy przebój "Bomba w górę" w wykonaniu niezapomnianego Jaremy Stępowskiego usłyszymy w niedzielę 19 kwietnia o godz. 13.00. W dniu inauguracji 71. sezonu odbędzie się 9 gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji.

Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia sezonu będzie również otwarcie dla publiczności II Trybuny, która w ostatnich latach została pieczołowicie odrestaurowana pod nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Remont przywrócił jej międzynarodowy status obiektu tzw. kategorii I. W otwartej ponownie trybunie na widzów czekać będzie wiele atrakcji m.in. wystawa przedwojennych zdjęć toru, a także stoiska z rękodziełem.

- Otwarcie II Trybuny to ważny etap w procesie przywracania świetności służewieckiemu Torowi. Jestem przekonany, że dzięki pracy, jaka została włożona w prace remontowe, widzowie będą mogli jeszcze przyjemniej spędzić czas w tym pięknym miejscu – podsumowuje proces rewitalizacji Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której będą miały możliwość sprawdzić się w rzucie podkową, poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach. W przerwie między gonitwami kibice będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej na terenie toru oferowanej m.in. przez bufet „Pod Podkową”, stoiska z ekologiczną żywnością w II Trybunie oraz popularne food trucki.

d1z0mgi

-* Otwarcie Sezonu 2015 zapowiada się jako dzień wielkich emocji sportowych i wrażeń estetycznych, ponieważ aż 77 koni zostało zgłoszonych do dziewięciu gonitw pierwszego dnia wyścigowego w Warszawie* - mówi Włodzimierz Bąkowski, dyrektor Oddziału Wyścigi Konne Warszawa - Służewiec. - W sześciu rywalizować będą szlachetne i szybkie folbluty (pełna krew angielska), a w trzech słynące z urody i dzielności araby czystej krwi. Dosiadać ich będą najlepsi służewieccy dżokeje, na czele z rewelacyjnym 20-letnim czempionem Szczepanem Mazurem, który wrócił właśnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zimą pracował i ścigał się w stajni jednego z szejków. Z Hiszpanii przyjedzie ścigający się tam na stałe Czech Vaclav Janacek. W poprzednich sezonach zjednał on sobie sympatię warszawskiej publiczności, wygrywając nie tylko na faworytach, ale także na koniach mniej liczonych - dodaje Bąkowski.

Prezentacja uczestników pierwszego wyścigu w sezonie 2015 (Dandolo-Handicap Otwarcia) rozpocznie się na padoku przed Trybuną Honorową o godz. 13.00. Ok. 30 minut później bomba pójdzie w górę i, jak to kiedyś powiedział niezapomniany red. Jan Ciszewski, wszystko już będzie tylko "w rękach konia".* Główna gonitwa pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcona jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego dżokeja w historii Służewca, nazywanego "Królem toru", który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu.*

Na Służewiec najłatwiej dojechać samochodem (wjazd od ulicy Puławskiej 266). Możliwy jest także dojazd komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do alei Wyścigowej.

d1z0mgi

Specjalnie z okazji otwarcia sezonu 2015 przygotowano promocyjną ofertę dla publiczności - bilet dla osoby dorosłej do strefy A i B na Otwarcie Sezonu 2015 jest w cenie 5zł. Dzieci do 13 roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety dostępne będą w dniu wydarzenia w kasach przy wejściu na Tor.

d1z0mgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z0mgi
Więcej tematów