Trwa ładowanie...

Ile zarabiają warszawiacy?

Urząd Statystyczny w Warszawie prezentuje nowy raport. Okazuje się, że zarabiamy więcej niż rok temu. Znacznie jednak wzrosła stopa bezrobocia

Ile zarabiają warszawiacy?
dyh1h2x
dyh1h2x

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2013 r. wyniosło 4886,52 zł. To o 1,8% więcej niż rok wcześniej. Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował najnowszy raport badający sytuację finansową warszawiaków. Najwięcej zarabiają pracownicy IT oraz profesjonaliści z branży naukowej i technicznej, zaraz za nimi plasują się pracownicy rynku nieruchomości. Najmniej zarabiają osoby pracujące w zakwaterowaniu i gastronomii.

W stosunku do czerwca 2012 r.wzrost przeciętnego wynagrodzenia brutto odnotowano
w sekcjach: pozostała działalność usługowa (o 16,8%), obsługa rynku nieruchomości (o 11,9%), transport i gospodarka magazynowa (o 5,5%), zakwaterowanie i gastronomia oraz przemysł(po 5,2%), informacja i komunikacja (o 3,3%). Spadek przeciętnego wynagrodzenia brutto wystąpiłw sekcjach budownictwo (o 8,1%), administrowanie i działalność wspierająca (o 5,8%), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 0,5%), handel oraz naprawa pojazdów samochodowych (o 0,4%).

W końcu czerwca 2013 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 55497 osób i była o 24,8% większa niż przed rokiem, a stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 4,9% (w roku ubiegłm zaledwie 4%).

dyh1h2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyh1h2x
Więcej tematów