Trwa ładowanie...

Grodzisk Mazowiecki. 30-letnia kobieta zmarła po użyciu wydzieliny z egzotycznej żaby

Prokuratura bada sprawę tragicznej śmierci.

Grodzisk Mazowiecki. 30-letnia kobieta zmarła po użyciu wydzieliny z egzotycznej żaby
d3ypz88
d3ypz88

*Prokuratura w pobliskim Grodzisku Mazowieckim bada okoliczności śmierci 30-letniej kobiety, która brała udział w warsztatach oczyszczających z zastosowaniem terapii kambo. Co więcej, śledczy mają prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju. *

prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-smierc-kobiety-po-ceremonii-kambo-prokuratura-sprawdzi-warsz,nId,2311758#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w jednej w siłowni w Grodzisku Mazowieckim. Na warsztatach oczyszczających obecnych było kilkanaście osób. Wśród nich byłą 30-letnia mieszkanka Warszawy.

d3ypz88

Podczas warsztatów uczestnicy mieli poznać zastosowania terapii kambio, która jest stosowana przez rdzenne plemiona amazońskie do podniesienia odporności.. Zabieg polega na nakładaniu na skórę wydzieliny żaby amazońskiej (phyllomedusa bicolor). Po rozgrzaniu ciała specjalnym kadzidełkiem, zdrapuje się naskórek i wciera egzotyczną substancję - kambo. Terapia ma zadanie oczyścić organizm, powodując wymioty i biegunkę.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, 30-letnia kobieta zaczęła nagle wymiotować, następnie dostała biegunki. Skutki były tak gwałtowne, że straciła przytomność. Uczestnicy warsztatów wezwali karetkę, która zabrała chorą do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Lekarze stwierdzili u niej obrzęk mózgu. Natomiast w nocy z wtorku na środę kobieta zmarła.

- Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Zostało już wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na niebezpieczeństwo - mówi tvnwarszawa prok. Dariusz Ślepokura, szef grodziskiej prokuratury. Zwolennicy kuracji kambio zaznaczają, że aby skorzystać z terapii trzeba się przebadać. Kambo nie jest wskazane dla osób z nadciśnieniem, chorobami serca, uczulonych na jad owadów albo kobiety w ciąży.

- Nie mamy na razie żadnych informacji o tym, by zmarła miała wcześniej jakieś dolegliwości. Według jej bliskich kobieta była zdrowa - informuje prok. Ślepokura. Prokurator zarządził już sekcję zwłok. Po otrzymaniu jej wyników, prokuratura będzie wiedzieć więcej o przyczynach zgonu i stanie zdrowia pokrzywdzonej.

d3ypz88

O tragicznej smierci została już poinformowana powiatowa placówka Sanepidu. Wydzielina żaby amazońskiej została skonfiskowana. Biegli sprawdzą poziom jej toksyczności oraz to, czy obrót kambio w Polsce jest legalny. Może to oznaczać wiele kontroli. Jak podaje RMF FM, prokuratura ma prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju.

Może to oznaczać wiele kontroli.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-smierc-kobiety-po-ceremonii-kambo-prokuratura-sprawdzi-warsz,nId,2311758#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

d3ypz88

Według tvnwarszawa.pl, w ramach śledztwa przesłuchano już, w charakterze świadka, organizatora spotkania Konrada S.. Twierdzi, że substację otrzymał od organizacji, która go wcześniej szkoliła i certyfikowała. Przesłuchano równiez uczestników warsztatów.

Źródło: tvnwarszawa.pl/RMF FM

d3ypz88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ypz88
Więcej tematów