Trwa ładowanie...

Gra online "63 dni z życia Warszawy"

W środę o godzinie "W" - gra ruszyła na stronie www.pamieta-my.pl

Gra online "63 dni z życia Warszawy"
d2xxbca
d2xxbca

Ta gra jest ostatnim elementem projektu "O Was Pamięta-my - 63 dni z życia Warszawy", realizowanego przez Grzegorza Forina Piwnickiego, artystę grafika, absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Piwnicki dedykuje swój projekt swojej babci i dziadkowi, żołnierzom VII Pułku Piechoty Legionów AK - Garłuch, powstańcom warszawskim.

Po zarejestrowaniu się na stronę www.pamieta-my.pl gracz otrzymuje wirtualną mapę stolicy. Podzielona jest na 11 obszarów, m.in.: Wola, Żoliborz, Ochota, Powiśle, Mokotów. Po kliknięciu na którąś z lokalizacji pojawiają się postaci związane z danym miejscem oraz pytania, na które gracz powinien odpowiedzieć, aby zdobyć punkty.

Wśród 63 bohaterów gry, którymi są ludzie sztuki i kultury uczestniczący w Powstaniu Warszawskim, są m.in. poeta Krzysztof Kamil Baczyński, Zdzisław Sierpiński, ps. Świda - dziennikarz, którego oddział spowodował przedwczesny wybuch powstania; zabity czwartego dnia powstania; Krystyna Berwińska i Zofia Rendzner - Czerwosz, aktorki tworzące teatr uliczny, dający rozrywkę powstańcom i mieszkańcom Warszawy.

d2xxbca

Akcja społeczna* "O Was Pamięta-my - 63 dni z życia Warszawy"* składa się z trzech części: rozpoczętej właśnie gry; Graffiti Jam w In-City podczas którego Grzegorz Forin Piwnicki wraz z grupą młodych artystów stworzył graffiti o tematyce powstańczej i gry miejskiej "63 dni z życia Warszawy".

Gra on-line "63 dni z życia Warszawy", której organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, potrwa do 2 października 2012.

d2xxbca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xxbca
Więcej tematów