Trwa ładowanie...

Górnicy sparaliżują Warszawę. "Ma ich być kilka tysięcy"

"Chcemy, żeby nowa pani premier miała świadomość, że problemy górnictwa wciąż nie zostały rozwiązane"

Górnicy sparaliżują Warszawę. "Ma ich być kilka tysięcy"
d1axedp
d1axedp

Kilkutysięczna manifestacja górników ma się odbyć w dniu exposé nowej premier Ewy Kopacz. Tak ustalił i ogłosił przed chwilą międzyzwiązkowy komitet protestacyjny. -

- Chcemy, żeby nowa pani premier miała świadomość, że problemy górnictwa wciąż nie zostały rozwiązane - mówią związkowcy. Do Warszawy pojedzie co najmniej kilka tysięcy górników. Przedstawiciel górniczych związków zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, Wacław Czerkawski poinformował, że manifestacja będzie miała charakter pokojowy, a protesty będą przebiegały zgodnie z przepisami dotyczącymi rozwiązywania sporów zbiorowych.

Zdaniem związkowców, w regionie zarządy spółek węglowych i lokalne władze niewiele robią, żeby zmienić "dramatyczną" sytuację śląskich górników. Stąd protesty w stolicy.

d1axedp

Ewa Kopacz zdradziła po przedstawieniu nowego rządu, że exposé wygłosi w środę, 1 października na specjalnym posiedzeniu parlamentu. Tego włąsnie dnia możemy spodziewać się górniczych protestów, a co za tym idzie problemów w komunikacji.

d1axedp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1axedp
Więcej tematów