Trwa ładowanie...

Festiwal Warszawa Singera rusza 25 sierpnia

Już dziś (poniedziałek 6 sierpnia) zaczęła się dystrybucja wejściówek na część nieodpłatną!

Festiwal Warszawa Singera rusza 25 sierpnia
d2jh7ep
d2jh7ep

Wielka impreza na Próżnej, gwiazdy muzyki, teatr, spacer, warsztaty i wystawy - to wszystko już pod koniec sierpnia!* Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera* od pięciu lat przywraca pamięć o przedwojennej, żydowskiej „Warsze”, sławionej przez Singera w licznych opowiadaniach i powieściach. Co roku na festiwalowe dni do stolicy Polski przyjeżdżają najznakomitsi przedstawiciele kultury żydowskiej z całego świata. Wiele z tych osób ma tu swoje korzenie, stąd pochodzili ich rodzice i dziadkowie; o­ni sami noszą polskie nazwiska. Z wielką radością dają się porwać w sentymentalną podróż w przeszłość z czasów Singera. Dzielą się z nami wspomnieniami swoich przodków i opowieściami usłyszanymi z ust swoich obecnych sąsiadów w* *Izraelu, w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Francji, Belgii, Kanadzie, Danii czy na Węgrzech.

Co roku głównym celem festiwalu jest przywrócenie dawnego życia na warszawskiej ulicy Próżnej - choć na kilka dni. To tutaj znajdowały się żydowskie kawiarenki, restauracje, małe sklepiki, warsztaty rzemieślnicze. Pojawią się one ponownie w sierpniu. Na jednym z festiwali pojawiła się stara księgarnia, na innym redakcja, w której przed wojną pracował Singer, co roku jest też winiarnia i piekarnia. Pojawiają się charakterystyczne postacie z przedwojennej, żydowskiej Warszawy: Chasydzi, kupcy, artyści cyrkowi, malarze, szewcy, krawcy, drukarze, kowale, kataryniarze i kwiaciarki.

Odwiedzających festiwal czeka masa atrakcji. Większość wydarzeń będzie miała miejsce przy pl. Grzybowskim, ale część spotkań i imprez już drugi raz odbywać się będzie na Pradze. Koncerty, spotkania i imprezy będą się odbywały m.in. w Składzie Butelek, Projekcie, Jedynym Wyjściu, czy Hydrozagadce.

30 lipca ruszyła sprzedaż biletów na część odpłatną, a już dziś (poniedziałek 6 sierpnia) zaczęła się dystrybucja wejściówek na część nieodpłatną! Zakup i odbiór biletów możliwy jest w kasie Teatru Żydowskiego i na stronie www.eventim.pl . Tegoroczny katalog festiwalowy oraz bilety do nabycia w Biurze Festiwalowym (Plac Grzybowski 12/16, od 10.00 do 17.00), do czego Organizatorzy gorąco zachęcają! Na facebookowym fanpage'u na fanów czekają aktualności i quiz, w którym do wygrania są
wejściówki na część biletowaną www.facebook.com/FestiwalSingera .

d2jh7ep
d2jh7ep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jh7ep
Więcej tematów