Trwa ładowanie...

Festiwal teatru rosyjskiego

Warsztaty, pokazy filmowe, spektakle i inne wydarzenia związane z teatrem rosyjskim

Festiwal teatru rosyjskiego
d28vikk
d28vikk

Premierą "Rewizora" Nikołaja Gogola w warszawskim Teatrze Studio rozpocznie się w piątek, 7 listopada 2014 roku, Festiwal Kolady, który będzie okazją do udziału w warsztatach, pokazach filmowych, spektaklach i wielu innych wydarzeniach związanych z teatrem rosyjskim. Festiwal potrwa do 17 listopada.

Festiwal to mozaika kultury Uralu, a szczególnie niezwykłego miasta położonego na granicy Europy i Azji – Jekaterynburga, czwartego co do wielkości miasta w Rosji. Miasta niezwykłej architektury, ponad pięćdziesięciu muzeów i czterdziestu teatrów, kolebki rosyjskiego rocka, miasta najsłynniejszej europejskiej szkoły dramaturgicznej założonej i prowadzonej od dwudziestu jeden lat przez Nikołaja Koladę.* Festiwal Kolady będzie pierwszą tak obszerną prezentacją teatru z głębi Rosji i pierwszą tak obszerną prezentacją Teatru Nikołaja Kolady w Polsce.*

Na widzów czekają duże produkcje oparte na klasyce światowej literatury. Spektakle festiwalowe ułożone zostały w dwa nurty: widowiska gościnne z Teatru Kolady w Jekaterynburgu oraz przedstawienia zrealizowane przez tego reżysera w Polsce. Na afiszu festiwalu znajdą się najwięksi klasycy literatury: Szekspir, Puszkin, Czechow, Williams, Lermontow, Gogol.

Pełen program festiwalu TUTAJ .

d28vikk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28vikk
Więcej tematów