Trwa ładowanie...

Fadi M. przyznał się do podpalenia budki z kebabem. Tłumaczy, że był zdenerwowany

- Sąd na wniosek prokuratury zastosował w czwartek tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - informuje WawaLove.pl Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Palestyńczyk był właścicielem demontowanego we wtorek samolotu przy PKiN. W trakcie rozbiórki podpalił budkę z kebabem.

Fadi M. przyznał się do podpalenia budki z kebabem. Tłumaczy, że był zdenerwowanyŹródło: WawaLove.pl, fot: Kinga Trzeszczkowska
d2vq0q1
d2vq0q1

- Prokuratura w środę przedstawiła właścicielowi samolotu zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, w postaci pożaru, poprzez podpalenie przy użyciu zapalniczki, co groziło eksplozją znajdujących się tam 10 butli z gazem - wyjaśnia WawaLove.pl rzecznik Łukasz Łapczyński. Rzecznik dodaje, że w trakcie demontażu samolotu barowo-restauracyjnego, Fadi M. uderzył jednego z pracowników firmy rozbiórkowej, ten jednak nie złożył w tej sprawie skargi.

WawaLove.pl
Źródło: WawaLove.pl

29-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Tłumaczył, że zachowanie wyniknęło z nerwowej dla niego sytuacji.
W czwartek Sąd na wniosek prokuratury aresztował tymczasowo obcokrajowca legitymującego się polskim dokumentem podróży na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

WawaLove.pl
Źródło: WawaLove.pl, fot: Kinga Trzeszczkowska

Atrapa samolotu, której właścicielem był 29-letni Palestyńczyk, od wakacji znajdowała się na prywatnej działce Tadeusza Kossa przy Pałacu Kultury i Nauki. Warszawski ratusz uznał, że nietypowy obiekt pojawił się tam wbrew prawu. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o usunięcie samolotu sprzed PKiN.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Trwają prace nad pomnikiem smoleńskim. Gronkiewicz-Waltz nie widzi tam miejsca na monument

d2vq0q1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vq0q1
Więcej tematów