Trwa ładowanie...

Eko Patrol coraz częściej pomaga zwierzętom

W ubiegłym roku straż miejska przyjęła ponad 34 tys. zgłoszeń dotyczących zwierząt.

Eko Patrol coraz częściej pomaga zwierzętom
d3oaeub
d3oaeub

„Nieproszony gość" – pyton królewski, „krab samotnik" czekający na przystanku, pies podróżujący pociągiem, ale również ranna sowa, pustułka zaatakowana przez drapieżniki, czy zmarznięty szczeniak pozostawiony w aucie – w tych i tysiącach innych przypadków pomagali zwierzętom strażnicy miejscy. W ubiegłym roku padł kolejny rekord. Straż miejska przyjęła ponad 34 tys. zgłoszeń dotyczących zwierząt. Strażnicy z Eko Patrolu odłowili ponad 9 tys. zwierząt – o ponad pół tysiąca więcej niż rok wcześniej.

Eko Patrol jest identyfikowany przez mieszkańców, jako ten, który w pierwszej kolejności pomaga zwierzętom. Stąd też straż miejska z roku na rok przyjmuje coraz więcej zgłoszeń. Zakres podejmowanych interwencji jest coraz szerszy. - Podejmowane dziś interwencje nie dotyczą tylko bezdomności zwierząt, czy też przypadków porzucania psów i kotów. Oczywiście wciąż tego typu zdarzenia angażują nasze siły i środki, ale coraz częściej interweniujemy w związku z migracją na tereny zurbanizowane zwierząt dziko żyjących. Dziki, łosie, sarny – z tymi gatunkami mamy coraz częściej do czynienia. Obserwujemy również gwałtowny wzrost liczby interwencji dotyczących ptaków - mówią strażnicy z Eko Patrolu.

Z jednej strony rośnie empatia mieszkańców i chęć udzielenia pomocy zwierzętom, z drugiej strony mamy też do czynienia z pewnego rodzaju modą, chociażby w przypadku zwierząt egzotycznych. - Agamy, pytony, a nawet kraby powoli stają się codziennością w naszej pracy. Stąd też coraz częściej współpracujemy z wyspecjalizowanymi placówkami, jak m.in. Ptasi Azyl, czy Ośrodek CITES - dodają.

d3oaeub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oaeub
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj