Trwa ładowanie...

Dziś rusza największy festiwal filmowy stolicy

200 filmów, projekcje do niedzieli 21 października, seanse przez cały dzień!

Dziś rusza największy festiwal filmowy stolicy
d395t1p
d395t1p

W tym roku na największym festiwalu filmowym stolicy obejrzymy 130 filmów pełnometrażowych i 70 krótkometrażowych - w sumie 200 obrazów z 50 krajów świata. To już 28 edycja WWF.

W tym roku filmem otwarcia będzie "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego, autora "Sztuczek". Na festiwalu pojawi się też Sławomir Fabicki, który na 28. WFF pokaże "Miłość" z udziałem Julii Kijowskiej, Marcina Dorocińskiego, Agaty Kuleszy i Adama Woronowicza. To niejedyne polskie akcenty. Zaplanowano pokaz "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego.

Festiwal zamknie film Jana Hrebejka "Czwórca święta" ze scenariuszem Michala Viewegha. W ramach pokazów specjalnych odbędą się projekcje filmu Gyorgya Palfiego "Panie, panowie - ostatnie cięcie". Reżyser zmontował go z ponad 500 filmów z całego świata.

- WFF różni się od innych festiwali programem, tak jak Warszawa różni się od innych miast. Wybierając filmy, zawsze pamiętamy o naszych widzach – o rdzennych warszawiakach, o tych, którzy w Warszawie pracują albo się uczą, oraz o tych, którzy są w naszym mieście na krótko, na przykład tylko w czasie Festiwalu - mówi Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

d395t1p

W roku 2009 Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do grona czternastu imprez, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe festiwale filmowe – obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, i Goa.

28. Warszawski Festiwal Filmowy - Multikino Złote Tarasy oraz Kinoteka

12-21 października 2012

www.wff.pl

d395t1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d395t1p
Więcej tematów