Trwa ładowanie...

Dziś przejdzie Orszak Trzech Króli!

Będą wielbłądy, konie, a nawet smok!

Dziś przejdzie Orszak Trzech Króli!
d386e7l
d386e7l

Dziś, o godz. 12.00, tuż po modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, z pl. Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Przejdzie do pl. Piłsudskiego, gdzie znajduje się stajenka. Tegoroczna, szósta edycja orszaku przebiega pod hasłem "Kolędujmy".

- Oprócz dobrze znanych już mansjonów, na które co roku czeka wielu mieszkańców stolicy, takich jak "Dwór Heroda" czy "Walka dobra ze złem", pojawią się zupełnie nowe: rozpoczynający orszak "Edykt Cezara Augusta", po którym brzemienna Maryja wraz z Józefem zmierzać będą na spis ludności do Betlejem i poszukiwać miejsca w gospodzie oraz "Szałas Pasterzy", w którym prawdę o narodzeniu Jezusa będzie zwiastował zdumionym pastuszkom Anioł Pański. Ostatnią sceną, odegraną tuż przed oddaniem pokłonu Maleńkiemu, będzie widowiskowa "Brama do Nieba" - zapowiada prezes Fundacji Orszaku Trzech Króli Maciej Marchewicz.**

W Warszawie do udziału w pochodzie i inscenizacjach zgłosiło się 900 osób. Pojawią się, jak co roku zwierzęta. Organizatorzy zapowiadają, że oprócz wielbłądów pojawi się nawet smok! Orszak dotrze do stajenki usytuowanej na pl. Piłsudskiego, "by odwiedzić Świętą Rodzinę, pokłonić się Dzieciątku oraz złożyć niesione dary". Potem odbędzie się koncert kolęd.

d386e7l

W ubiegłym roku w Orszaku wzięło udział nawet 30 tys. osób! ZTM zapowiedział, że w związku z Orszakiem pojawią się utrudnienia w komunikacji miejskiej w tym rejonie. Zamiast autobusu na przystanku może pojawić się wielbłąd. Lub smok.

d386e7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e7l
Więcej tematów