Trwa ładowanie...

Dziś mają być potężne burze i opady gradu!

Co zrobić, by uniknąć tragedii? Miasto proponuje specjalny poradnik!

Dziś mają być potężne burze i opady gradu!
d1s7g8j
d1s7g8j

Na Mazowszu mogą dziś po południu wystąpić silne burze połączone nawet z opadami gradu! Mają, jak zapowiedział dziś Urząd Miasta, zacząć się około godz. 15.00 i potrwać aż do rana. Mogą wystąpić obfite opady deszczu i gradu w ilości od 20 do 35 milimetrów, lokalnie nawet do 50 milimetrów na metr kwadratowy. Będzie też wiał silny wiatr w porywach od 80 do 100 kilometrów na godzinę. Jak się zabezpieczyć?

Urząd Miasta Warszawy opublikował na swoich stronach „Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń”. Można w nim przeczytać m.in. jak bezpiecznie przetrwać burzę lub jak zabezpieczyć domy i balkony by zminimalizować straty spowodowane porywistym wiatrem czy opadami gradu.****

Poradnik jest efektem kilkuletnich doświadczeń zdobytych podczas powodzi, katastrof kolejowych i budowlanych oraz innych sytuacji nadzwyczajnych. Stanowi on zbiór podstawowych informacji na temat licznych zagrożeń - jak ich unikać, a jeśli się zdarzą - jak reagować, przeciwdziałać, likwidować skutki i zapobiegać ich wystąpieniu w przyszłości.

Poradnik został opracowany z myślą o mieszkańcach Warszawy.

d1s7g8j

Poradnik można pobrać TUTAJ (PDF/3061.83 KB)

d1s7g8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s7g8j
Więcej tematów