Trwa ładowanie...

Dziewiąty pacjent wybudzony w "Budziku". Czy ostatni?

16-letni Daniel trafił do Kliniki Budzik w lipcu 2013 roku. Wczoraj został wybudzony ze śpiączki

Dziewiąty pacjent wybudzony w "Budziku". Czy ostatni?
d213ngm
d213ngm

"Z wielką radością dzielimy się radosnymi wiadomościami o kolejnym wybudzeniu ze śpiączki pacjenta Kliniki Budzik" - można przeczytać na stronie internetowej kliniki. 16-letni Daniel trafił do " Budzika " 22 lipca 2013 roku w stanie głębokiej śpiączki po zatrzymaniu krążenia. W śpiączce przebywał 15 miesięcy.

"Dzięki intensywnej neurorehabilitacji i wysiłkowi całego zespołu medycznego, terapeutycznego i pielęgniarskiego Daniel jest już z nami!" - brzmi komunikat Kliniki Budzik.

16 lipca klinika obchodzić będzie rocznicę uruchomienia i przyjęcia pierwszych pacjentów. Czy podziała długo? Ostatnio pisaliśmy o tym, że klinika ma kłopoty i prawdopodobnie zostanie zamknięta, bo nie otrzymała obiecanej wcześniej dotacji na opiekę nad dziećmi w stanie śpiączki. Możliwe, że już za pół roku nie będzie miała pieniędzy , by dalej funkcjonować.

d213ngm

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki, kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Kliniki "Budzik" w konkursie i przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice - czytamy w oświadczeniu dyrekcji kliniki.

d213ngm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213ngm
Więcej tematów