Trwa ładowanie...

Dzień Otwarty w ośrodku dla uchodźców. "Przyjedź i poznaj ich"

Podwarszawska placówka jest jedną z 11 tego typu obiektów w Polsce

Dzień Otwarty w ośrodku dla uchodźców. "Przyjedź i poznaj ich"
dzo3de4
dzo3de4

Ścianka wspinaczkowa, słodycze dla dzieci oraz "stół etniczny" - takie m.in. atrakcje czekają tych, którzy odwiedzą podwarszawski ośrodek dla uchodźców w Lininie. 4 czerwca w sobotę odbędzie się tam Dzień Otwarty. - Celem wydarzenia jest wspieranie integracji - mówi WawaLove.pl Jakub Dudziak, rzecznik Urzędu Cudzoziemców w Polsce.

Ośrodek powstał w 2014 i jest siedzibą cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy. - Jest jednym z jedenastu tego typu obiektów w Polsce - mówi Dudziak. I dodaje, że miejsce dla siebie może znaleźć tu ok. 400 osób, co czyni go największym ośrodkiem w kraju. - Obecnie przebywa w nim ok. 160 cudzoziemców pochodzących z Rosji, Iraku, Kirgistanu, Gruzji, Tadżykistanu, Armenii, a nawet dalekiej Nigerii.

Rzecznik podkreśla, że blisko połowa z przebywających w ośrodku to dzieci. - Uczęszczają do pobliskich szkół. Na miejscu działa także przedszkole, a cudzoziemcy uczą się języka polskiego - wyjaśnia Dudziak.

W programie m.in. zwiedzanie placówki, poczęstunek oraz gry i zabawy dla dzieci. Ale nie tylko o atrakcje chodzi. Będzie można poznać samych mieszkańców i posłuchać ich, często niezwykłych i osobistych historii.

dzo3de4

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy.

Adres ośrodka: Linin (przy Górze Kalwarii).

Uwaga: wizerunek osób ubiegających się o ochronę międzynarodową (mieszkających w ośrodku) jest chroniony. Proszę pamiętać o uzyskaniu zgody cudzoziemca w przypadku chęci wykorzystania jego wizerunku w nagraniach czy zdjęciach.

dzo3de4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzo3de4
Więcej tematów