Trwa ładowanie...

Dwuletni zakaz picia alkoholu nad Jeziorkiem Czerniakowskim?

"Dochodziło nie tylko do zakłócania ciszy i spokoju, ale też zaśmiecania i dewastacji środowiska".

Dwuletni zakaz picia alkoholu nad Jeziorkiem Czerniakowskim?
d4iyns1
d4iyns1

*Rada Warszawy chce przedłużyć zakaz sprzedawania alkoholu na plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim do 2019 r. Ma on obowiązywać od 1 maja do 30 września. *

Plaża i kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W sezonie letnim można wypożyczyć kajak lub łódkę, pograć w siatkówkę albo koszykówkę. Warszawscy radni postanowili zainterweniować w tej sprawie i już w zeszłym roku podjęli decyzję o zakazie spożywania alkoholu i sprzedaży na terenie Jeziorka. - Była to wówczas forma pewnej próby - mówił radny Cezary Jurkiewicz lider klubu PiS w Radzie Warszawy.

Teraz Rada Warszawy chce przedłużyć zakaz o kolejne dwa lata. „Z doświadczeń lat ubiegłych wynika, że na terenie plaży gromadziły też grupy spożywających alkohol i upijających się osób. Dochodziło nie tylko do zakłócania ciszy i spokoju, ale też zaśmiecania i dewastacji środowiska. Przy czym obszar negatywnych oddziaływań człowieka rozszerza się poza teren plaży. Naruszane zostają cele, jakim służyło powołanie rezerwatu przyrody Jeziorka Czerniakowskiego” - brzmi fragment uzasadnienia do uchwały, którą warszawscy radni zajmą się w czwartek.

d4iyns1

Apel mieszkańców

Radni zajęli się tą sprawą na prośbę okolicznych mieszkańców. Ci uważają, że na teren Jeziorka Czerniakowskiego przychodzą dzieci i młodzież, aby skorzystać z jedynego bezpłatnego kąpieliska na terenie Warszawy. Poza tym, jak przekonują mieszkańcy, wokół jeziorka powstała ścieżka edukacyjna, dzięki której uczniowie miejscowej szkoły podstawowej w ramach zajęć przyrodniczych uczą się o zwierzętach. Jak wyglądałyby takie zajęcia wśród osób spożywających alkohol?

d4iyns1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iyns1
Więcej tematów