Trwa ładowanie...

Duże zmiany w rozkładzie SKM. "Utrudnienia, koniec ulg"

Już od połowy grudnia na pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej czeka sporo niespodzianek

Duże zmiany w rozkładzie SKM. "Utrudnienia, koniec ulg"
d4ipuev
d4ipuev

13 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. - Linia S3 dojeżdżać będzie przez cały tydzień do Wieliszewa, a na linii otwockiej skończą się utrudnienia związane z budową tunelu w Międzylesiu - poinformował WawaLove.pl Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego .

- W najbliższym czasie na linii otwockiej i pruszkowskiej mają zakończyć się utrudnienia związane z budową tunelu w Międzylesiu - informuje rzecznik. - Prace wejdą w etap, który nie będzie miał wpływu na ruch pociągów. W związku z tym przywrócony zostanie rozkład jazdy sprzed remontu - podkreśla Paul. I dodaje, że "w porannym szczycie z Otwocka ruszą dwa dodatkowe pociągi Kolei Mazowieckich. Dodatkowe składy odjadą również po południu w kierunku Falenicy".

Koniec prac przy tunelu i na linii Warszawa – Skierniewice to również koniec ulg. Z dniem 12 grudnia 2015 roku kończą obowiązywać wszelkie nadzwyczajne zasady honorowania biletów na linii otwockiej oraz grodziskiej. W pociągach SKM będą obowiązywały bilety ZTM, a w pociągach KM – bilety KM oraz bilety i uprawnienia wynikające z oferty Wspólny Bilet ZTM – KM (w I i II strefie).

SKM S2

W rozkładzie jazdy linii S2 zostaną wprowadzone jedynie niewielkie zmiany. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego wieczornego kursu S2. Pociąg odjedzie z Lotniska Chopina do Warszawy Wschodniej o godz. 23.05.

d4ipuev

W związku z przedłużającymi się pracami na stacji Warszawa Rembertów, pociągi S2 do końca stycznia 2016 roku będą kursować z pewnymi przesunięciami względem rozkładu podstawowego. Podstawowa organizacja ruchu na linii mińskiej ma zostać przywrócona od 1 lutego 2016 roku. Wrócą wtedy m.in. bardzo oczekiwane przez pasażerów pociągi KM rozpoczynające i kończące bieg w Rembertowie, które odciążały zatłoczone w godzinach szczytu pociągi linii S2.

SKM S3 i S9

W przypadku linii legionowskiej na rozkład jazdy pociągów SKM największy wpływ będą miały prace przy przebudowie stacji Warszawa Gdańska i remoncie kolejowego mostu Gdańskiego. Z tego powodu ruch pociągów pomiędzy Dworcem Gdańskim a przystankiem Warszawa ZOO będzie w dalszym ciągu odbywał się po jednym torze w obu kierunkach. W związku z tym, część pociągów linii S9 będzie miała przesunięte godziny kursowania, a część skończy bieg na przystanku Warszawa ZOO. W związku z lukami w rozkładzie jazdy linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa ZOO, wprowadzone zostaną specjalne zasady wzajemnego honorowania biletów z Kolejami Mazowieckimi.

Od 13 grudnia – jako rozwiązanie całoroczne - przywrócone zostanie kursowanie linii S3 na odcinku Legionowo – Wieliszew przez wszystkie dni tygodnia. W rozkładzie jazdy z Wieliszewa, poza pociągami S3, będą 2 poranne kursy S9 (dojazd na 7:00 i 8:00 do Warszawy) oraz powrotne połączenie popołudniowe po godz. 16:00. Zmiany te spowodowane są pracami na moście Gdańskim.

Mniej taborów

Nowością będzie dodatkowy kurs z Legionowa o 7:30 realizowany przez Koleje Mazowieckie , natomiast uzupełniające poranne kursy S9 będą realizowane z Legionowa po 6:00 (do Warszawy ZOO) i po 8:00.

d4ipuev

W nowym roku największe perturbacje dotyczyć będą linii S9. Do tego dojdą okresowe ograniczenia ruchu pociągów na poszczególnych liniach, wynikające z prac przy moście Gdańskim. I tak w czerwcu 2016 roku przez ok. 2,5 tygodnia zmieniona będzie organizacja linii S3 w związku z planowaną budową tunelu drogowego Trasy Świętokrzyskiej pomiędzy ul. Kawęczyńską a Zabraniecką.

Będzie też mniej taborów, co ma związek z z przeglądami okresowymi. - Z tego m.in. powodu część wspomnianych dodatkowych kursów wzmacniających ofertę przewozową na wybranych liniach, uruchamianych będzie na prośbę ZTM przez Koleje Mazowieckie - dodajerzecznik Zarządu.

Przeczytajcie też:

d4ipuev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ipuev
Więcej tematów