Trwa ładowanie...

Duże zainteresowanie firm budową węzła Lubelska

Stołeczny oddział GDDKiA poinformował, że dziś upłynął termin składania wstępnych ofert.

Duże zainteresowanie firm budową węzła Lubelska
d1xu1em
d1xu1em

Dwadzieścia firm i konsorcjów jest zainteresowanych realizacją tej inwestycji. Właśnie tyle wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wpłynęło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W pierwszym etapie potencjalni wykonawcy węzła Lubelska zostaną szczegółowo sprawdzeni m.in. pod kątem: doświadczenia, potencjału ekonomicznego czy też zasobów kadrowych.

Firmy, które spełnią stawiane przez GDDKiA wymogi w tym zakresie zostaną zaproszone do drugiego etapu, który będzie polegał na przedstawieniu konkretnych ofert cenowych oraz okresu gwarancji. Węzeł Lubelska będzie docelowo dwupoziomowy. Umożliwi on m.in. przejazd: w kierunku Białegostoku drogą S8, do Terespola planowaną autostradą A2 oraz Lublina docelowo drogą S17.

Przypomnijmy, że umowa na zaprojektowanie oraz budowę Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Puławska do węzła Lubelska zostanie podpisana we wrześniu 2015 roku. W trakcie przygotowania do budowy jest też droga S17, czyli Wschodnia Obwodnica Warszawy. Budowa samego węzła Lubelska została zaplanowana na lata 2016 – 2019.

d1xu1em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xu1em
Więcej tematów