Trwa ładowanie...

Druga odsłona cyklu "Z miłości do kina" w Iluzjonie

Tym razem na ekranie "Sportowiec mimo woli" z 1939 roku. Film podzielił losy wielu innych tytułów, które zostały zniszczone lub zaginęły w czasie okupacji. Kopia odnalazła się aż w Stanach Zjednoczonych!

Druga odsłona cyklu "Z miłości do kina" w Iluzjonie
d2ye9qu
d2ye9qu

W niedzielę 11 stycznia w Iluzjonie odbędzie się druga odsłona cyklu „Z miłości do kina”, w którym prezentowane są przedwojenne perełki polskiego kina, niezapomniane gwiazdy ekranu i popularne szlagiery. Wszystkie filmy zobaczyć można w nowej, cyfrowej jakości.

- W kolejce czeka aż czternaście propozycji, które co miesiąc zagoszczą na dużym i małym ekranie - informują Wawalove.pl organizatorzy. - Wszystkie tytuły przeszły gruntowną renowację za sprawą realizowanego przez Filmotekę Narodową projektu Nitrofilm, który zajmował się konserwacją i digitalizacją najstarszych zabytków filmowych. Publiczność będzie miała zatem okazję poznania kina międzywojnia w dużo lepszej niż dotąd jakości, a do tego uzupełnione o nieznane fragmenty, dotychczas uznawane za zaginione.

W ramach cyklu zobaczycie w sumie czternaście filmów. Pierwszy prezentowany był w grudniu. Kolejny już w niedzielę - będzie to film „Sportowiec mimo woli” z 1939 roku. To znakomita komedia pomyłek w reżyserii Mieczysława Krawicza, jednego z najbardziej kasowych twórców filmowych dwudziestolecia międzywojennego. Seans poprzedzi prelekcja w wykonaniu filmografia Michała Pieńkowskiego.

d2ye9qu

Film podzielił losy wielu innych tytułów, które zostały zniszczone lub zaginęły w czasie okupacji. Kopia odnalazła się aż w Stanach Zjednoczonych. W ramach projektu NITROFILM, który zajmował się digitalizacją przedwojennych zabytków polskiej kinematografii, „Sportowiec” przeszedł gruntowną renowację. Dzięki pieczołowitej konserwacji i cyfryzacji widzowie po blisko 65 latach mogą znów zobaczyć film w pełnej krasie.

Kiedy: 11 stycznia (niedziela) 2015 roku, g. 18:00

Gdzie: Iluzjon, ul. Narbutta 50a

Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny) do nabycia w kasie lub na stronie internetowej kina .

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów