Trwa ładowanie...

Dostań kartkę z Warszawy 1939 roku!

Codziennie otrzymasz krótką informację, o tym, co i gdzie wydarzyło się w Warszawie 75 lat temu wraz z fotografią i identyfikacją zdarzenia na mapie Google oraz mapie z 1939 roku

Dostań kartkę z Warszawy 1939 roku!
d8gw9ys
d8gw9ys

Codziennie otrzymasz krótką informację, o tym, co i gdzie wydarzyło się w Warszawie 75 lat temu wraz z fotografią i identyfikacją zdarzenia na mapie Google oraz mapie z 1939 roku. Aplikacja ma także możliwość porównywania fotografii archiwalnych ze zrobionymi przez ciebie zdjęciami, dzięki czemu stworzysz wyjątkową galerię na swoim telefonie. W 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej Dom Spotkań z Historią uruchamia projekt „e-kartka z historii. Warszawa 1939”, w ramach którego można korzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej „e-kartka 1939” oraz portalu wrzesien39.waw.pl.

Portal i aplikacja to multimedialne kalendarium historyczne, które obejmuje* 52 dni z życia miasta między 15 sierpnia, na dwa tygodnie przed wybuchem wojny, a niemiecką defiladą zwycięstwa 5 października 1939 roku*. Każdy dzień z prezentowanego kalendarium zawiera szereg tekstów źródłowych z dzienników, pamiętników i prasy, zdjęć, map, materiałów audio i wideo, które pozwalają zrekonstruować dzień po dniu życie mieszkańców stolicy. Część materiałów w aplikacji i na portalu jest dostępna na wolnej licencji, co umożliwia swobodne ich wykorzystywanie.

Aplikacja jest przygotowana z myślą o systemach Android oraz iOS, można ją bezpłatnie pobierać ze sklepu Google Play i AppStore pod nazwą "e-kartka 1939".

d8gw9ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gw9ys
Więcej tematów