Trwa ładowanie...

Docs Against Gravity Film Festival 2015

To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce

Docs Against Gravity Film Festival 2015
d1zg5o7
d1zg5o7

Tegoroczna, 12. już edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych odbędzie się w dniach 8 - 17 maja. - Festiwal ma jedną misję - pokazywać widzom najlepsze filmy. Te które zachwyciły, poruszyły, otworzyły oczy na nowe światy i perspektywę kondycji człowieka. Udowodniają, że filmy dokumentalne są drzwiami do ukrytych światów, że odkrywają zagadnienia, które trudno poznać tylko z jednego źródła - mówią organizatorzy.

Pokazy festiwalowe można zobaczyć w kinach:* Kinoteka, Luna, Praha oraz w Bemowskim Centrum Kultury, Służewskim Domu Kultury, Stacji Falenica i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.*

To jeden z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie, organizowany co roku w maju w Warszawie i (od 2012 roku) we Wrocławiu, a w jeden z weekendów festiwalu (w ramach projektu „weekend z festiwalem PLANETE+ DOC”) również w ponad 20 miastach w Polsce. W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce oraz „Wdechę” Gazety Wyborczej dla „najciekawszego wydarzenia kulturalnego stolicy” w 2008 roku. W 2013 roku został ponownie nominowany do Nagrody PISF jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce.

d1zg5o7

Gośćmi festiwalu byli m.in. Werner Herzog, Michel Gondry, Siergiej Dworcewoj, Jorgen Leth, Raymond Depardon, Jane Goodall, Garri Kasparow, Charlotte Rampling i Siergiej Łoznica. To tu rozpoczął swą światową karierę film „Królik po berlińsku” Bartka Konopki, a polskie premiery miały tak głośne tytuły, jak „Scena zbrodni”, „Walc z Baszirem”, „Spotkania na krańcach świata”, „Yes-Meni naprawiają świat” czy „Cremaster”.

To jedyny w Polsce festiwal, który organizuje konkurs dla filmów o tematyce ekologicznej (nagroda Green Warsaw Award) i przyznaje nagrodę filmową Amnesty International dla najlepszego filmu opowiadającego o prawach człowieka. Festiwal jest członkiem prestiżowego Doc Alliance – wspólnej inicjatywy siedmiu kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, FID Marseille, Visions du Réel Nyon i Doclisboa.

Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Bilety:

Bilety na seanse do godziny 16.55:
poniedziałek – piątek: 13 zł
sobota – niedziela: 15 zł

d1zg5o7

Bilety na seanse od godziny 17.00:
poniedziałek – piątek: 15 zł
sobota – niedziela: 16 zł

Bilety na seanse w 3D: 19 zł
Bilety rodzinne na filmy z sekcji Oki Doki: 10 zł od osoby
Bilety dla szkół na filmy z sekcji Akademia Dokumentalna: 10 zł od osoby
Bilety w kinach lokalnych: 13 zł
Bilety na pokazy dla seniorów: 10 zł

Bilety można kupić także w pakiecie.

Zobacz także: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy

d1zg5o7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zg5o7
Więcej tematów