Trwa ładowanie...

Do muzeum za 1 zł z Kartą Warszawiaka

Z okazji 100-lecia polskiej niepodległości, będzie można zwiedzić większość stołecznych muzeów za symboliczną złotówkę. Warunek jest jeden- posiadanie Karty Warszawiaka.

Do muzeum za 1 zł z Kartą WarszawiakaŹródło: flickr.com
d3miw0l
d3miw0l

Od 1 września, przez najbliższe trzy miesiące (do 30 listopada br.), posiadacze Karty Warszawiaka, będą mogli zwiedzić większość stołecznych muzeów za symboliczną złotówkę. Taką uchwałę przyjęła Rada m.st. Warszawy, w związku ze stołecznymi obchodami stulecia niepodległości. W akcji „Bilet za 1 zł”, udział biorą: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury, a także Muzeum Warszawy z oddziałami: Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Farmacji, Muzeum Woli, Muzeum Warszawskiej Pragi, Korczakianum, Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Ordynariatu Polowego.

Bilet Warszawiaka przysługuje osobom, które mieszkają w Warszawie i płacą w niej podatki, czyli rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych.

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy na piątkowej konferencji prasowej podkreśliła, że władzom stolicy zależy nie tylko na dbaniu o miejsca kultury, ale także o jej uczestników. „Kiedy szkoły organizują wyjścia do muzeów, to dla niektórych rodzin może być kosztowne albo uważane za niepotrzebny wydatek. Mamy naprawdę piękne muzea i wystawy. Bardzo nam zależy, żeby szczególnie młodzi ludzie je odwiedzali. Dlatego taki prezent, taki pomysł na te trzy miesiące, kiedy będziemy szczególnie świętować naszą niepodległość, aby wszyscy mogli z tego w pełni skorzystać”- przekazała.

d3miw0l

W związku ze stołecznymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości, warszawskie władze, przygotowały wiele innych atrakcji, m. in. wrześniowe pikniki rodzinne w 15 dzielnicach. „Oprócz tego zapraszam na konkurs „Polonez dla Niepodległej”, który został rozpisany przez Sinfonię Varsovię, nasza miejską instytucję kultury. Polonez zostanie wykonany 29 września podczas Szalonych Dni Muzyki na pl. Teatralnym w pawilonie artystycznym”- poinformowała, Wicedyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy Małgorzata Naimska.

d3miw0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3miw0l
Więcej tematów