Trwa ładowanie...

Do domu dopiero za tydzień!

Po osunięciu ziemi wciąż nie jest bezpiecznie!

Do domu dopiero za tydzień!
d2fceeq
d2fceeq

Mieszkańcy domu, który znajdował się w pobliżu piątkowej awarii, będą mogli wrócić do domu dopiero za tydzień. Taką decyzję podjęto po badaniach, przeprowadzonych w tunelu drugiej linii metra, w miejscu gdzie osunęła się ziemia.

Budynek na rogu ulic Świętokrzyskiej i Szkolnej, w pobliżu którego nastąpiło osunięcie ziemi, stoi stabilnie, jednak grunt, jak podało miasto, jest rozluźniony. Postanowiono go zagęścić, wstrzykując tam mieszankę cementowo-żywicową. Nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną. Do budynku podłączono już prąd i wodę, nadal nie ma tam gazu.

33 spośród ewakuowanych osób mieszka w pokojach, wynajętych w hotelu "Metropol". Wczoraj pozwolono wrócić mieszkańcom 20 mieszkań w części domu od ulicy Marszałkowskiej, ale skorzystały z tego tylko cztery osoby.

d2fceeq

W piątek rano woda z pękniętej rury wodociągowej wypłukała wyrwę w ziemi i podmyła fundamenty dwóch budynków na rogu ulicy Świętokrzyskiej i Szkolne. Ewakuowano blisko 100 mieszkańców i pracowników. Nie wiadomo jeszcze kto zawinił - ludzie, maszyny czy warunki geologiczne. Łącznie osunęło się około 400 metrów sześciennych ziemi. Na budynku mieszkalnym, który znajduje się najbliżej osuwiska, stwierdzono kilkumilimetrowe odchylenia.

d2fceeq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fceeq
Więcej tematów