Trwa ładowanie...

Czy czujesz się bezpiecznie na Bemowie?

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu debat dzielnicowych poświęconych stanowi bezpieczeństwa w stolicy

Czy czujesz się bezpiecznie na Bemowie?
d1t6be3
d1t6be3

Z danych, jakie portalowi dobraulica.pl udostępniła Komenda Stołeczna Policji wynika, że Bemowo jest jedną z najspokojniejszych dzielnic w Warszawie. Bemowo zajmuje 13. miejsce w mieście pod względem kradzieży z włamaniem do aut, domów, piwnic, czy siedzib firm (926 włamań na 10 tys. mieszkańców). Badania dotyczą 2011 roku.

W kategorii ogólnej liczby kradzieży (bez włamania) Bemowo zajmuje siódme miejsce wśród warszawskich dzielnic.

Dzielnica jest jednocześnie jedną z ośmiu w Warszawie, w której nie doszło do żadnego zabójstwa. Nie zanotowano tu również* żadnego gwałtu, czym może się poszczycić tylko pięć stołecznych dzielnic. W policyjnych raportach zapisano *tylko 2 rozboje z bronią w ręku,* podobnie jak w Wilanowie, Ursusie i Rembertowie.* Na Mokotowie, Woli i Pradze Północ było ich po 21, a na Pradze Południe aż 30.

We wtorek, 5 marca, o godzinie 18:00 w Bemowskim Centrum Kultury Artbem, przy ul. Górczewskiej 201, (wejście od ul. Konarskiego), odbędzie się debata o bezpieczeństwie na Bemowie. Będzie to pierwsza z serii spotkań we wszystkich warszawskich dzielnicach. W spotkaniu wezmą udział: Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa a także nadinsp. Mirosław Schossler, komendant stołeczny policji oraz Zbigniew Leszczyński, komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

d1t6be3

Na planowanych spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w stolicy, warszawiacy dowiedzą się, jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic będą mogli zgłosić swoje uwagi, podzielić się opinią na temat poczucia bezpieczeństwa w swojej okolicy lub zgłosić konkretne sprawy do rozwiązania.

d1t6be3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t6be3
Więcej tematów