Trwa ładowanie...

Co z tramwajem na Gocław?

Władze miasta milczą. Trasy nie będzie?

Co z tramwajem na Gocław?
d2ye9qu
d2ye9qu

W kończącej się perspektywie finansowej UE Warszawa wyda w sumie blisko 3 mld zł na inwestycje tramwajowe i tabor. Kupiono 261 nowych tramwajów. Tramwaje Warszawskie mają kolejne ambitne plany na następne lata - powstanie m.in. trasa tramwajowa do Wilanowa .

Cicho jest natomiast o planowanej i wielokrotnie dyskutowanej trasy tramwajowej na Gocław, który zamieszkuje 50 tysiecy osób. Jak czytamy na stronie transport-publiczny.pl , władze miasta unikają rozmowy na ten temat. Mimo że - jak pisaliśmy w listopadzie - Zarząd Województwa Mazowieckiego uwzględnił wniosek wiceprzewodniczącego sejmiku Tomasza Kucharskiego (burmistrza Pragi Południe) i przekazał do dalszych prac projekt "Tramwaj na Gocław ".

Jeszcze wcześniej planowano, że Gocław połączy z centrum trzecia linia metra. Pomysł ten jednak jest krytykowany przez ekspetów jako niewygodny i zbyt kosztowny - a do tego wciąż bardzo odległy.

d2ye9qu

Jaka jest szansa na budowę tej trasy tramwajowej na Gocław ?

Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, jak będzie obsługiwany Gocław w najbliższych latach. Jak mówi Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich, niestety nie zależy to od niego. Jak wynika ze zleconego przez miasto opracowania, budowa tramwaju na Gocław jest zasadna. Eksperci zaś. przekonują, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w pierwszej kolejności obok ośmiu innych nowych linii. Trasa ta w analizie wielokryterialnej otrzymała drugi najlepszy wynik - jest tuż za budową tramwaju do Wilanowa.

Niestety, w chwili obecnej umowa Tramwajów Warszawskich ze stolicą na lata 2008-2027 r. nie przewiduje realizacji tramwaju na Gocław. Projekt spadł na listę rezerwową, a władze miasta na konferencjach unikają jakichkolwiek deklaracji i odpowiedzi na pytania o przyszłość tej inwestycji.**

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów