Trwa ładowanie...

Co dalej z pl. Defilad? Przyjdź i zaproponuj zmiany!

Finałowym punktem spotkania będzie otwarta dyskusja z udziałem publiczności. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Co dalej z pl. Defilad? Przyjdź i zaproponuj zmiany!
d3wem70
d3wem70

Jaką rolę ma pełnić w Warszawie pl. Defilad? Jak skutecznie ukształtować i „odczarować” to miejsce, powiązać z otoczeniem i uczynić bardziej przyjaznym dla mieszkańców? Będzie o tym mowa podczas dyskusji publicznej - 11 maja oraz zamkniętej sesji eksperckiej - 12 maja, zorganizowanych w Pałacu Kultury i Nauki.

- Podczas naszego dwudniowego spotkania, wspólnie z mieszkańcami i ekspertami, chcemy wypracować zalecenia dla architektów projektujących plac oraz podziemny parking. Wskazać optymalne rozwiązania dotyczące jego zagospodarowania i powiązania z bezpośrednim otoczeniem, w tym z planowanymi budynkami teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mówi Marek Mikos, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Otwarta dyskusja dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 11 maja w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki.

d3wem70

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Najpierw głos zabiorą zaproszeni eksperci: Błażej Brzostek, Krzysztof Domaradzki, Magdalena Staniszkis, Małgorzata Kuciewicz i Mariusz Ścisło, którzy odniosą się do idei placu miejskiego w kontekście zagospodarowania pl. Defilad.

Po wypowiedziach ekspertów przewidziano prezentację Thomasa Phifera. Architekt projektujący zespół budynków MSN i TR przedstawi trzy różne warianty zagospodarowania Placu Defilad, nawiązujące do różnorodnych postulatów pojawiających się w publicznych dyskusjach na ten temat.

W kolejnej części odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Marleny Happach – prezes O.W. SARP, Patryka Zaremby z Forum Rozwoju Warszawy, Bogny Świątkowskiej z Fundacji Bęc Zmiana, Jana Mencwela z Miasto Jest Nasze, Jarosława Trybusia z Muzeum Warszawy i Marka Mikosa – szefa miejskiego biura architektury.

Finałowym punktem spotkania będzie otwarta dyskusja z udziałem publiczności. Serdecznie zapraszamy do udziału.

d3wem70

Przebieg wydarzenia będzie można także śledzić on-line, na kanale You Tube portalu Miasta Stołecznego Warszawy.

d3wem70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wem70
Więcej tematów