Trwa ładowanie...

Ciekawostki z innych miast: Gdzie jest kupa?

MPWiK w Jaworznie przygotowało oryginalną aplikację, będącą częścią kampanii reklamującej usługi firmy

Ciekawostki z innych miast: Gdzie jest kupa?
d3w4teb
d3w4teb

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie przygotowało aplikację *"Gdzie jest moja kupa?", która pozwala zlokalizować położenie odchodów w kanalizacji miejskiej*. Na stronie MPWiK dostępna jest wersja na komputer PC, a z Appstore i Google Play pobrać można wersję na smartfony i tablety.

Głównym elementem jest plan Jaworzna nałożony na mapy Google Maps. Korzystając z toalety w dowolnym punkcie miasta, można na telefonie albo komputerze śledzić podróż swoich odchodów w kanalizacji miejskiej i zmierzyć czas, jaki zajmuje im dotarcie do oczyszczalni ścieków. Program można zintegrować z Facebookiem i organizować wśród sąsiadów wyścigi odchodów.

Aplikacja jest częścią kampanii promocyjnej MPWiK przygotowanej z okazji rozbudowy sieci kanalizacyjnej w mieście. Ma ona zachęcić mieszkańców do przyłączenia się do wspólnej sieci. Zabawę "Gdzie jest moja kupa?" promują dwa filmy animowane. Jeden z nich ma wydźwięk pozytywny i opowiada historię kupy, która trafia do oczyszczalni ścieków. Drugi film jest ostrzeżeniem - zamiast miejskiej kanalizacji w mieście funkcjonują szamba, które opróżniane są do jezior i zatruwają całą okolicę.

Program przygotowała agencja Netizens Peppermint,* a jego* koszt wyniósł 47 tys. zł. Twórcy zapewniają, że *aplikację bez problemu można zaadaptować na potrzeby wodociągów z innych miast. *Wystarczy wgrać mapę sieci kanalizacyjnej. Wtedy możliwe stałyby się nawet rozgrywki międzymiastowe!

d3w4teb

Chcielibyście takiej aplikacji dla Warszawy?

* www.gdziejestmojakupa.pl*

d3w4teb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w4teb
Więcej tematów