Trwa ładowanie...

Centrum Zdrowia Dziecka ma kłopoty

Najbardziej zadłużone szpitale w Polsce to instytuty podległe Ministerstwu Zdrowia

Centrum Zdrowia Dziecka ma kłopoty
du6ie0y
du6ie0y

Kondycja finansowa pięciu z sześciu skontrolowanych przez Naczelną Izbę Kontroli instytutów badawczych jest wyjątkowo trudna: ich łączne zadłużenie wynosi 283 mln zł. Może to zagrażać istnieniu i działaniu instytutów w ich obecnej formie - donosi rozgłośnia RMF FM. Jednym z nich jest warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka.

W krytycznej sytuacji - najgorszej ze wszystkich szesnastu instytutów nadzorowanych przez Ministra Zdrowia - jest Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W placówce tej natychmiastowego uregulowania wymagają zobowiązania na 175 mln zł. Równie nieciekawa jest sytuacja Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutu Reumatologii.

Aż 10 z 16 obecnie funkcjonujących instytutów utworzono w latach 50. XX wieku, w zupełnie innych warunkach gospodarczych. Z tego powodu wdrażanie jakichkolwiek reform systemowych jest trudne - brakuje m.in. zintegrowanych systemów informatycznych, nie ma narzędzi ani tradycji oceniania i wiązania efektów pracy z wysokością wynagrodzeń i premii.

NIK skontrolowała: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie; Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie; Instytut Matki i Dziecka; Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher; Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi.

du6ie0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du6ie0y
Więcej tematów