Cena hot doga zwala z nóg. Tyle trzeba zapłacić w Warszawie

Choć inflacja powoli wyhamowuje, to ceny w Polsce wciąż są bardzo wysokie. Drożyznę widać przede wszystkim w restauracjach. W pięciogwiazdkowym hotelu na Starym Mieście w Warszawie za hot doga zapłacić trzeba aż 52 zł.

Cena hot doga zwala z nóg. Tyle trzeba zapłacić w Warszawie
Cena hot doga zwala z nóg. Tyle trzeba zapłacić w Warszawie
Źródło zdjęć: © Pixabay
oprac. ROP

Zjedzeniem wyjątkowo drogiego hot doga pochwaliła się znana na Instagramie Kornelia, która słynie z prezentowania na swoim profilu luksusowych miejsc. Influencerka odwiedziła jeden z pięciogwiazdkowych hoteli na warszawskim Starym Mieście.

- Wnętrze hotelu i restauracji robi imponujące wrażenie - relacjonuje internetowa gwiazda, znana w sieci jako "Lady Colour". Jak się okazuje, za hot doga w hotelowej restauracji klienci zapłacić muszą 52 zł.

Za tak wysoką cenę odpowiada m.in. trufla, która znajduje się wewnątrz hot doga. Na okazałą kwotę wpływa też na pewno lokalizacja hotelu.

Inflacja wciąż wysoka. Najnowsze dane GUS

Inflacja w kwietniu 2023 r. w Polsce wyniosła 14,7 proc. rok do roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W marcu wyniosła ona 16,1 proc. r/r. Co ważne, względem marca ceny przyspieszyły o 0,7 proc. To o 0,1 pkt proc. mniej, niż spodziewali się ekonomiści. W sumie w ciągu czterech miesięcy tego roku inflacja wzrosła o 5,6 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Zaskakujący efekt "lex Tusk". Ekspert mówi o możliwej decyzji opozycji

GUS podaje, że ceny żywności rosły w kwietniu o 19,7 proc. względem kwietnia 2022 r. Z kolei nośniki energii były droższe o 23,5 proc. Staniały za to paliwa, choć bardzo nieznacznie - o 0,1 proc. Specjaliści zwracają uwagę, że nadszedł czas w roku, kiedy podwyżki cen żywności zaczynają hamować, co przekłada się na ogólny odczyt GUS-u.

- Wygląda na to, że spadek światowych cen żywności zaczyna "przefiltrowywać się" do polskiej gospodarki. Pomaga tu solidna marcowa obniżka cen gazu i nawozów w Polsce oraz do pewnego stopnia kryzys zbożowy - uważa Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (35)