Trwa ładowanie...

BUW kończy 16 lat!

Urodziny Biblioteki będą miały charakter teatralny i odbędą się pod hasłem Tu BUWam. Tu czytam. Teatr.

BUW kończy 16 lat!
d2va25q
d2va25q

15 grudnia 2015 r. mija 16 lat funkcjonowania Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w nowym gmachu na Powiślu. W tym roku, w związku z obchodami 250.lecia Teatru Publicznego w Polsce urodziny BUW będą miały charakter teatralny i odbędą się pod hasłem Tu BUWam. Tu czytam. Teatr.

Na specjalnie zaaranżowanej scenie aktorzy teatrów warszawskich (w tym teatrów studenckich) będą odgrywać lub odczytywać fragmenty sztuk teatralnych i teksty dramatyczne znanych autorów. Wśród nich fragmenty z dzieł m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Williama Szekspira, Witolda Gombrowicza, Aleksandra Fredy, Antoniego Czechowa. W trakcie całej akcji w ramach kilkunastu 10-15 minutowych „odsłon” wystąpi kilkudziesięciu aktorów i wykonawców a wśród nich: Andrzej Seweryn, Jarosław Gajewski, Marcin Kwaśny, Magdalena Warzecha, Jacek Król, Aleksandra Sapiaska, Paweł Leszkowicz.

Akcji towarzyszyć będzie wystawa plakatów teatralnych, które będą prezentowane w Galerii na Siatkach w uliczce-pasażu oraz w holu katalogowym BUW .

Budynek o kubaturze 260 tys. m³ zajmuje w sumie powierzchnię 64 tys. m². Oprócz części bibliotecznej, w części podziemnej znajduje się część usługowo-rozrywkowa oraz biurowa. Na zbiory biblioteczne przeznaczono 40 tysięcy m², z możliwością powiększenia powierzchni o następne 10 tysięcy m². Gmach jest w stanie pomieścić 5 milionów woluminów zbiorów.

d2va25q

Na dachu znajduje się otwarty ogród, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę. Zaprojektowany został przez architekta krajobrazu Irenę Bajerską i otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie!

BUW cieszy się dużym zainteresowaniem. Placówka rejestruje ok. 3500 odwiedzin dziennie. Poza udostępnianiem zbiorów jest też miejscem, w którym organizowane są, spotkania, konferencje, wystawy i koncerty.

d2va25q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2va25q
Więcej tematów