Trwa ładowanie...

Budowa trasy tramwajowej na Nowodwory. Otworzą ul. Światowida

W niedzielę wieczorem otwarta zostanie ul. Światowida.

Budowa trasy tramwajowej na Nowodwory. Otworzą ul. Światowida
d1fkfs1
d1fkfs1

Od niedzielnego wieczoru (25 września ok. godz. 22.00) przejezdna będzie ul. Światowida. Tramwaje Warszawskie budują tam przedłużenie trasy tramwajowej i zakończą roboty, które wymagały zamknięcia fragmentu ul. Światowida. Wjazd z ul. Światowida w ul. Strumykową pozostanie jeszcze zamknięty, natomiast możliwy stanie się skręt z ul. Światowida w M.R. Štefánika w kierunku wschodnim (w stronę ul. Odkrytej pozostanie zamknięty).

Wszystko wskazuje na to, że w tym samym czasie otwarta w obu kierunkach zostanie też ul. Światowida na odcinku od budowanej Galerii Północnej do ul. Modlińskiej.

Trasa tramwajowa na Tarchominie wydłuży się o 1,5 km - do ul. Strumykowej na Nowodworach. Torowisko pomiędzy przystankami i skrzyżowaniami będzie zbudowane w konstrukcji bezpodsypkowej z nawierzchnią trawiastą (z użytkowanym już odcinkiem będzie najdłuższe zielone torowisko w Warszawie – ok. 2,5 km).

Przebudowa ulicy Światowida

Ulica Światowida zostanie przebudowana na skrzyżowaniach, zmieni się także sieć chodników i dróg rowerowych. Powstaną cztery perony przystankowe na skrzyżowaniach ulic Światowida z H. Ordonówny i M.R. Štefánika. Wykonawca wykona sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, przebuduje sieci infrastruktury podziemnej, przeprowadzi prace związane z odwodnieniem jezdni i torowiska. Wszystkie prace zakończą się wiosną przyszłego roku.

Źródło: (białołęka.waw.pl/infoulice)

d1fkfs1
d1fkfs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fkfs1
Więcej tematów