Trwa ładowanie...

Budowa meczetu w Warszawie prawie skończona

Meczet na Ochocie ma być gotowy na zaczynający się pod koniec czerwca ramadan

Budowa meczetu w Warszawie prawie skończona
d4dueog
d4dueog

Warszawski meczet jest już prawie gotowy na tegoroczne święto ramadan, które odbywa się w lipcu.

Budynek, który staje przy rondzie Zesłańców Syberyjskich stawia Liga Muzułmańska w RP przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Ośrodek ma pełnić funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Znajdzie się tam sala modlitwy z zapleczem, sala wykładowa, sale dydaktyczne, sala wystawowa, sportowa oraz internetowa, biblioteka muzułmańska oraz przedszkole. Pod parterem znajdzie się jeszcze dwupoziomowy parking na 32 samochody.

Budowa ruszyła w 2010 roku, a sam Ośrodek miał być gotowy jeszcze w 2012 roku, jednak budowę przerywano wielokrotnie.

d4dueog

Po pierwsze - zaczęli protestować ludzie będący przeciwko "islamizacji Polski", po drugie - zbankrutował wykonawca, firma Azbud. Budynek przejęła firma Elektrobudowa SA. Jednak i ta wycofała się w końcu z budowy. - Elektrobudowa nie odpowiadała na nasze e-maile, zapytania, a my widzieliśmy, że nie skończą w terminie. Powinni zapłacić karę, ale nie chcieliśmy już szukać wykonawcy. Zależało nam, by budynek ukończyć - opowiadał Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP na stronie Euroislam.pl.

Mimo wielu problemów i opóźnień, budowa stołecznego meczetu zakończy się przed tegorocznym świętem ramadan, które rozpoczyna się pod koniec czerwca. Czy to oznacza, że już w* czerwcu usłyszymy z wieży 5 razy dziennie muzułmańskie wezwanie do modlitwy? *

d4dueog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dueog
Więcej tematów