Trwa ładowanie...

Brał zaliczki za wynajem mieszkań i znikał! [WIDEO]

Nie wiadomo dokładnie ile osób oszukał. Zobaczcie moment zatrzymania!

Brał zaliczki za wynajem mieszkań i znikał! [WIDEO]
d3h0m7x
d3h0m7x

Znalezienie niedrogiego mieszkania w stolicy wciąz nie jest łatwe. Wiele osób powierza szukanie agencjom lub osobom, które twierdza, że reprezentują agencje. Zarówno legalne instytucje, jak i osoby prywatne (wynajmujące na czarno) pobierają przed wynajęciem kaucję - z reguły w wysokości jednomiesięcznej opłaty za mieszkanie. Ten zwyczaj wykorzystują oszuści.

Śródmiejscy policjanci zatrzymali właśnie mężczyznę podejrzanego o takie oszustwa. Michał W. brał zaliczki od przyszłych klientów za wynajem mieszkań, które nie były jego własnością. Prawda wychodziła na jaw, kiedy do jednego lokalu przychodziło nawet kilka osób jednocześnie.****

Nie wiadomo jeszcze od jak dawna trwał ten przestępczy proceder i ile dokładnie osób nabrało się na ogłoszenia o wynajmie mieszkań oferując wyjątkowo atrakcyjne warunki finansowe. Śledczy podejrzewają, że takich przypadków w Warszawie mogło być nawet ponad dwadzieścia!

Kres oszustwom położyli śródmiejscy policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego, którzy po kilkumiesięcznej wytężonej pracy operacyjnej zatrzymali wczoraj popołudniu Michała W. 32-latek wpadł w policyjną zasadzkę, kiedy telefonował z budki na warszawskiej Pradze. Poniżej możecie zobaczyć wideo z momentu zatrzymania.

d3h0m7x

„Namierzenie” mężczyzny było niezwykle trudne, 32-latek często zmieniał swój wygląd, miejsce pobytu, wierząc, że uniknie w ten sposób „wpadki”. W razie potrzeby telefonował głównie z budek telekomunikacyjnych, rzadko kontaktował się z innymi osobami. Te szczególne środki ostrożności nie uchroniły go jednak przed zatrzymaniem.

Posługując się znalezionym dowodem osobistym, postanowił wynajmować mieszkania, a następnie poprzez różne portale ogłoszeniowe wynajmował je już, jako swoje przypadkowym osobom. Szybkie i łatwe pieniądze miały pochodzić z zaliczek od klientów, które wynosiły każdorazowo około 1000 złotych. Pokrzywdzeni tracili wpłacone zaliczki, a 32-latek znikał bez śladu.

Do tej pory tylko na policję w Środmieściu zgłosiły się "tylko" cztery oszukane w ten sposób osoby. Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że skala tego przestępczego procederu może byc jednak znacznie większa. Michał W. za podobne czyny był już karany oraz notowany w policyjnych kartotekach. Sąd na wniosek policjantów prowadząych sprawę i prokuratury aresztował tymczasowo Michała W. na 3 miesiące.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

d3h0m7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0m7x
Więcej tematów