Trwa ładowanie...

Bolid studentów PW pojedzie w Rajdzie Barbórka

Większość prac przy budowie bolidu studenci wykonali sami.

Bolid studentów PW pojedzie w Rajdzie Barbórka
d41h6ha
d41h6ha

W najbliższą sobotę, 12 grudnia, odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu motorowego w Polsce – rajd Barbórka. To już 53. edycja tego spotkania, które corocznie gromadzi fanów motoryzacji z całej Polski. Widzowie będą mieli okazję podziwiać nie tylko samochody rajdowe, ale także bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej.

- Projekt WUT Racing jest największym projektem realizowanym na Politechnice Warszawskiej. Do tej pory skonstruowaliśmy dwa auta, z którymi startowaliśmy w międzynarodowych zawodach Formula SAE. Podczas rywalizacji we Włoszech pokonaliśmy aż 33 drużyny z innych krajów i zajęliśmy 17. miejsce w klasyfikacji końcowej. Jest to najlepszy wynik wśród polskich zespołów w Formuły Student. Koszt projektu to około 300 tysięcy zł rocznie – mówi Piotr Wonsewicz, Dział Marketingu WUT Racing.

Podczas tegorocznej edycji rajdu Barbórka studenci z WUT Racing zaprezentują samodzielnie zbudowany bolid – WUT2. Wszyscy miłośnicy motoryzacji będą mogli zrobić z nim zdjęcie i porozmawiać z twórcami bolidu, który zostanie ustawiony na terenie Parku Serwisowego przy ulicy Powstańców Śląskich na Bemowie, już od godzin porannych.

Studenci Politechniki Warszawskiej prace nad bolidem rozpoczęli w maju tego roku. Większość prac przy budowie bolidu wykonali sami. Własnoręcznie zaprojektowali i przygotowali m.in. ramę i całe poszycie pojazdu, elementy aerodynamiczne (skrzydła i dyfuzor), bak, fotel czy kierownicę. - Rury z których wykonana jest nasza rama mają podwyższone właściwości mechaniczne i zostały wycięte techniką laserową, co umożliwiło nam ich samodzielne spawanie - mówi Filip Pasternak, członek Działu Technicznego.

d41h6ha
d41h6ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41h6ha
Więcej tematów