Trwa ładowanie...

Bilet warszawski IC już od czwartku

Na dworcu lub w drodze do niego nie trzeba już będzie szukać automatów biletowych ani kiosków, aby kupić bilet ZTM

Bilet warszawski IC już od czwartku
d3hutxt
d3hutxt

Od 25 października, pasażerowie korzystający z usług PKP Intercity będą mogli kupić Bilet warszawski IC - zintegrowany bilet pozwalający na podróżowanie zarówno pociągami Express InterCity, Express, EuroCity i TLK, jak i komunikacją miejską. Będzie to znaczące ułatwienie dla osób podróżujących do i ze stolicy. Na dworcu lub w drodze do niego nie trzeba już będzie szukać automatów biletowych ani kiosków, aby kupić bilet ZTM - będzie można od razu udać się do wybranego pojazdu komunikacji miejskiej.

W pojazdach komunikacji miejskiej umieszczono już plakaty, a w Punktach Obsługi Pasażerów pojawiły się również ulotki informacyjne. 25 października ulotki trafią do kas i Centrów Obsługi Klienta PKP Intercity na terenie całego kraju. Na monitorach LCD w kasach biletowych będą wyświetlane specjalne spoty o Bilecie warszawskim IC. Kolejna partia materiałów informacyjnych trafi do pasażerów w listopadzie, a cała akcja zakończy się w grudniu. Wszystko po to, aby nikomu nie umknęła informacja o nowym bilecie.

Bilet poza przejazdem pociągiem PKP Intercity, uprawnia do podróży komunikacją miejską:

  • „z” Warszawy – jest honorowany w strefie 1. ZTM, w dniu jego ważności, przez 60 minut od godziny wskazanej przez podróżnego, przed planowanym odjazdem pociągu z Warszawy,
  • „do” Warszawy - jest honorowany w strefie 1. ZTM, w dniu jego ważności, przez 60 minut od godziny wskazanej przez podróżnego, po przyjeździe pociągu do Warszawy.
d3hutxt

Pasażer sam wskaże czas przejazdu i będzie musiał wpisać na bilecie godzinę rozpoczęcia przejazdu środkiem komunikacji miejskiej. Uwaga - bilet jest nieważny, jeśli pasażer nie wpisze godziny, lub wpisze ją dopiero po rozpoczęciu podróży środkami komunikacji miejskiej.

Bilet warszawski IC będzie można kupić już od czwartku 25 października 2012 roku w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów na pociągi spółki PKP Intercity oraz od 29 października w pociągu spółki u konduktora.

To już drugie tego typu rozwiązanie wprowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z przewoźnikiem kolejowym. Pierwszy zintegrowany bilet, umożliwiający podróżowanie pociągami Przewozów Regionalnych i komunikacją miejską został wprowadzony 1 czerwca 2012 r.

d3hutxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hutxt
Więcej tematów