Trwa ładowanie...

Bieg po Nowe Życie w Łazienkach Królewskich

Uczestnicy będą także próbować pobić rekord Guinnessa.

Bieg po Nowe Życie w Łazienkach Królewskich
d3fmi54
d3fmi54

W sobotę, 5 września, już po raz siódmy wystartuje Bieg po Nowe Życie. Warszawska edycja tej imprezy, wspierającej polską transplantologię, po raz kolejny odbędzie się w Łazienkach Królewskich.

  1. PZU Bieg po Nowe Życie będzie drugą, warszawską letnią edycją imprezy. To inicjatywa promująca edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. O tym, jak ważne jest podjęcie decyzji o zapisaniu się do rejestru dawców, pisaliśmy w tym reportażu .

Tegoroczny Bieg po Nowe Życie odbędzie się, podobnie jak przed rokiem, w całości w Łazienkach Królewskich. Start w sobotę, 5 września, o godz. 11.00.

O tej godzinie podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób uczestniczących jednocześnie w zawodach nordic walking. Potrzeba ponad 2000 chętnych, by próba zakończyła się sukcesem. Startować może każdy, kto czuje się na siłach, by przejść z kijami w spacerowym tempie nieco ponad 3 kilometry. Dla 2000 osób, które jako pierwsze zapiszą się do udziału w wydarzeniu, przygotowanych zostało 2000 kompletów kijów – zupełnie darmowych, które po marszu staną się własnością uczestników.

d3fmi54

Każdy warszawiak może przyłączyć się do tej szlachetnej akcji. Nie ma żadnych opłat startowych, a po zakończeniu marszu wśród uczestników, którzy dotrą do mety zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Bieg po Nowe Życie będzie również okazją do spotkania z gwiazdami kina, teatru, estrady i sportu, dziennikarzami i sportowcami. Te znane osoby, zgodnie z tradycją imprezy, po zakończeniu próby rozpoczną swój Marsz Gwiazd (o godz. 12.00) w formie sztafety. W składzie każdej ze sztafet znajdzie się celebryta, sportowiec z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, a także przedstawiciel partnera „Biegu po Nowe Życie”. W ten sposób wszyscy wyrażą wsparcie dla idei świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych.

By wziąć udział w 7. PZU Biegu po Nowe Życie wystarczy się zarejestrować na stronie www.biegponowezycie.pl . Tam również znajdują się dodatkowe informacje na temat wydarzenia.

d3fmi54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fmi54
Więcej tematów