Trwa ładowanie...

"Biała sobota" w Centrum Onkologii. Bezpłatna mammografia i cytologia

Dzień otwartych drzwi ma nam uświadomić, iż nasze zdrowie jest w naszych rękach.

"Biała sobota" w Centrum Onkologii. Bezpłatna mammografia i cytologia
d4l04ni
d4l04ni

Już po raz 16. w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Osoby chętne będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i badań przesiewowych. W akcję włączyło się ponad 20 placówek onkologicznych i hematologicznych na terenie całego kraju.

Prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder mówi, że dzień otwartych drzwi ma nam uświadomić, iż nasze zdrowie jest w naszych rękach. Powinniśmy o nie dbać poprzez zmianę stylu życia i regularne badania profilaktyczne.

Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu profesor Adam Maciejczyk podkreśla, że chociaż rak nie jest już tematem tabu, ale nadal budzi lęk. Szczególnie u chorych, sama wizyta w szpitalu onkologicznym wywołuje stres. Takie "Białe soboty" uświadamiają, że wcześnie wykryta choroba - to nie wyrok i raka można skutecznie leczyć.

Listę placówek onkologicznych, które organizują "białą sobotę" oraz godziny ich otwarcia można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Unii Onkologii www.puo.pl.

d4l04ni

Warszawskie Centrum Onkologii będzie otwarte do 14.00. Jak co roku będzie można wykonać bezpłatnie mammografię, cytologię oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi i poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Specjaliści będą uczyć samobadania piersi, a chętni, którzy chcą rzucić palenie, uzyskają poradę, jak to zrobić.

(Źródło: IAR)

d4l04ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l04ni
Więcej tematów