Trwa ładowanie...

Bezpłatne bilety do Pałacu na Wyspie

Park Łazienki Królewskie zaprasza 12 stycznia

Bezpłatne bilety do Pałacu na Wyspie
d404rzy
d404rzy

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania Pałacu na Wyspie w poniedziałek 12 stycznia 2015 roku. Wszystko z powodu trwającego w budynku remontu. Zwykle za wstęp do zabytku należy wydać 20 złotych (bilet normalny).

Z racji trwających prac remontowych zabytkowego pałacu, tego dnia będzie można przyjść i zobaczyć prawie wszystkie sale bezpłatnie. Dostępne będą wszystkie pomieszczenia poza Pokojem Kąpielowym, Gabinetem Portretowym oraz Salą Balową. Pałac na Wyspie czynny będzie jak zwykle do godziny 18:00.

Remont Pałacu na Wyspie odbywa się w ramach projektu „Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Zakłada on przeprowadzenie szeregu prac konserwatorsko – remontowych w Pałacu na Wyspie wraz z Pawilonami oraz w jego otoczeniu, w tym: remont i konserwację budynku widowni i modernizację sceny Amfiteatru, wymianę zewnętrznej sieci cieplnej i energetycznej, a także rewitalizację nawierzchni. Elementem projektu będą również prace remontowe i konserwatorskie w Pałacu Myślewickim oraz przygotowanie i uruchomienie Wirtualnego Muzeum. Wartość projektu to ponad 48 mln złotych.

d404rzy

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na 30 września 2015 roku.

d404rzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404rzy
Więcej tematów