Trwa ładowanie...

Będą protestować przeciwko reżimowi Nazarbajewa

Protest rozpocznie się o godz. 15.30 i potrwa do 16.00

Będą protestować przeciwko reżimowi Nazarbajewa
d47mz1u
d47mz1u

W czwartek 27 listopada przed Ambasadą Kazachstanu, w godzinach godz.15:30-16:00, wspólnie z prześladowanymi gośćmi z Kazachstanu - Almą Shalabayewą i jej bratem Salimem oraz przebywającymi w Polsce kazachskimi uchodźcami, członkowie Fundacji Otwarty Dialog będą protestować przeciwko działaniom reżimu Nursułtana Nazarbajewa.

Jak powiedział Wawalove.pl Tomasz Czuwara z Fundacji, opozycja w Kazachstanie od wielu lat prześladowana jest przez rządzącego Nursułtana Nazarbajewa, który swoich politycznych przeciwników umieszcza w więzieniach. - Gdy niektórym opozycjonistom udaje się uciec, Nazarbajew wystawia za nimi międzynarodowe listy gończe, a Interpol dostarcza ich z powrotem do Kazachstanu. O demokracji nie ma mowy. Jest gorzej niż w Rosji - dodał Czuwara.

Protest będzie dotyczył nie tylko samego reżimu, ale jest wyrazem poparcia dla siedzących w więzieniach opozycjonistów - Vladimira Kozlova, Arona Atabeka czy Vadima Kuramshina. Gościem specjalnym protestu będzie Mark Fejgin - obrońca w procesach sądowych w Rosji, znany ze spraw Pussy Riot, Mustafy Dżemilewa i Nadiji Sawczenko.

Jeśli ktoś chce dołączyć, powinien stawić się przed 15.30 przed Ambasadę Kazachstanu, która mieści się przy ul. Królowej Marysieńki 14.

d47mz1u
d47mz1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47mz1u
Więcej tematów