Trwa ładowanie...

Będą nowe linie tramwajowe na Bemowo i Tarchomin

Jest szansa, że pojedziemy nimi już w przyszłym roku?

Będą nowe linie tramwajowe na Bemowo i Tarchomin
d2676op
d2676op

Kontrakt stulecia został zakończony – * do stolicy trafił wczoraj ostatni, 186-ty tramwaj 120Na Swing. *Wycofano w końcu słynne „parówki” i ograniczono liczbę starych składów. Umowa z firmą Pesa została podpisana w 2009 roku. Dotyczyła dostarczenia do Warszawy 186 tramwajów typu 120Na Swing, za kwotę blisko 1,5 mld zł.

Za niecały rok z kolei do Warszawy ma dojechać pierwszy z 45 dwukierunkowych tramwajów Jazz Duo. W grudniu Tramwaje Warszawskie mają podpisać kolejną umowę z Pesą na dostawę 30 innych, krótszych składów Jazz. Mają dotrzeć do stolicy najpóźniej jesienią 2015 r.

d2676op

Teraz przed Tramwajami Warszawskimi stoi kolejne ważne zadanie - w 2014 roku mają powstać obiecywane trasy tramwajowe - jedna na Tarchomin , kolejna na Bemowo . Ogłoszono już przetarg na budowę torów wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Umowę na budowę podpisano w grudniu 2010 r., a trasa miała być gotowa 15 miesiącach. Co się stało? Okazało się, że urzędnicy mieli problemy z z decyzją środowiskową i dostosowaniem projektu do planu zagospodarowania przestrzennego. Prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos zapowiada, że tym razem prace ruszą na wiosnę. Tory wzdłuż ul. Powstańców Śląskich od Górczewskiej do Radiowej mają być gotowe za rok.

W tym samym czasie skończona ma być obiecywana od dawna linia tramwajowa na Tarchomin - do skrzyżowania Światowida i Mehoffera. Będzie przedłużeniem torów, które urywają się za mostem Północnym. Trasa miała być gotowa na Euro 2012, jednak uzyskanie decyzji środowiskowej zajęło urzędnikom aż 4 lata.

Tutaj również prace rozpoczną się wiosną 2014 roku, a zakończą się po 9-10 miesiącach.

d2676op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2676op
Więcej tematów