Trwa ładowanie...

Bangkok liderem. Warszawa tuż za Rio de Janeiro w rankingu najczęściej odwiedzanych miast

W pierwszej setce zestawienia znalazło się tylko jedno polskie miasto.

Bangkok liderem. Warszawa tuż za Rio de Janeiro w rankingu najczęściej odwiedzanych miast
d1pqg7k
d1pqg7k

Stolica Tajlandii - Bangkok okazał się numerem jeden w zestawieniu najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Tuż za Rio de Janeiro, które było gospodarzem ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich, uplasowała się Warszawa. Jest to jednak odległe 72. miejsce w zestawieniu Global Destinations Cities Index, opublikowanego przez firmę MasterCard.

Najpopularniejszym kierunkiem w 2016 roku okazał się być kontynent azjatycki. W pierwszej dziesiątce zestawienia aż pięć miast leży na Dalekim Wschodzie. Liderem jest Tajlandia, jej stolicę - Bangkok w 2016 roku odwiedziło aż 21,5 mln osób. Na drugiej pozycji plasuje się Londyn, odpowiednio 19,9 mln odwiedzających, oraz stolica Francji - Paryż z 18 mln odwiedzin.

(Fot. newsroom.mastercard.com)

d1pqg7k

Co ciekawe, wśród najczęściej odwiedzanych krajów, w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery azjatyckie miasta. Singapur, który odwiedziło ponad 12 mln turystów, Kuala Lumpur - 12 mln, Tokio - 11,7 mln oraz stolica Korei Płd, Seul z wynikiem 10,2 mln odwiedzających.

W pierwszej setce rankingu Global Destinations Cities Index opublikowanego przez firmę MasterCard, znalazło się tylko jedno polskie miasto. Na 72. pozycji uplasowano Warszawę, która odwiedziło 1,37 mln turystów. Tuż przed stolicą Polski sklasyfikowano Rio de Janeiro - gospodarza ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Za plecami Warszawy znalazły się takie miasta jak Genewa, Kapsztad, Sankt Petersburg, czy Filadelfia. Ranking stworzono w oparciu o dane turystów, którzy spędzili w konkretnym mieście co najmniej jedną noc.

Źródło: (WawaLove.pl/newsroom.mastercard.com/polsatnews.pl)

d1pqg7k
d1pqg7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pqg7k
Więcej tematów