Trwa ładowanie...

Awaria "Czajki". Ścieki znów w Wiśle. Jest doniesienie do prokuratury

O awarii układu przesyłowego oczyszczalni "Czajka" informował prezydent Warszawy w sobotę po południu. W niedzielę do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie kolejnego zrzutu nieczystości do Wisły.

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". Doniesienie do prokuraturyAwaria oczyszczalni ścieków "Czajka". Doniesienie do prokuraturyŹródło: PAP, fot: PAP
d3v54aj
d3v54aj

Do kolejnej awarii układu przesyłowego w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia po południu – dokładnie rok od ostatniego uszkodzenia kolektora.

Jeszcze w ten sam dzień Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk stwierdził, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury, twierdząc, że Rafał Trzaskowski "ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły".

Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka". Sprawę zbada prokuratura

W niedzielę 30 sierpnia słowa ministra potwierdziły się - sprawa awarii warszawskiego kolektora oczyszczalni "Czajka" została skierowana do prokuratury.

Awaria oczyszczalni Czajka. Przemysław Daca obawia się ponownej. "To będzie wielkie nieszczęście"

Odrębne zawiadomienie złożyło także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Spółka chce, aby sprawa zrzutu nieczystości do Wisły została zbadana, szczególnie, że dzień wcześniej odbywał się przegląd rurociągu. Jak informowaliśmy, kontroli poddany był akurat ten odcinek, który następnie uległ awarii.

d3v54aj

- MPWIK złożył zawiadomienie do prokuratury, celem sprawdzenia sytuacji przez niezależne organy - informuje WawaLove rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

- Przypominam, że dwukrotnie w tym roku były wykonywane przeglądy przez niezależnych ekspertów z Politechniki Warszawskiej – jeden w maju, drugi przegląd zakończył się na dzień przed awarią. Przeglądy niezależnych ekspertów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Następnego dnia po zakończonym przeglądzie doszło jednak do awarii, nie możemy w związku z tym niczego wykluczyć, dlatego chcemy, aby niezależne organy ścigania mogły ocenić sytuację - dodaje Gałecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3v54aj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v54aj
Więcej tematów