Trwa ładowanie...

AlcoBlow - nowa broń policji w walce z pijanymi kierowcami

Może być wykorzystywany nawet wtedy, gdy osoba badana nie może lub nie chce "dmuchnąć"

AlcoBlow - nowa broń policji w walce z pijanymi kierowcami
d2qneny
d2qneny

Nowe urządzenia, o nazwie AlcoBlow pozwolą błyskawicznie sprawdzać trzeźwość kierowców. Pozwolą też na większą liczbę kontroli osób siadających za kółkiem.

Jest to doskonałe urządzenie do szybkiego sprawdzania kierowców podczas kontroli drogowych. Oprócz standardowego trybu pracy, urządzenie posiada także tryb pasywny. Może być wykorzystywany nawet wtedy, gdy osoba badana nie może lub nie chce "dmuchnąć". Wystarczy, że policjant skieruje urządzenie do wnętrza samochodu i może uzyskać wynik. Ten tryb stosować można też np. do badania zawartości pojemników, gdy zachodzi podejrzenie, że znajduje się w nich alkohol.

Z uwagi na to, że nie trzeba używać ustników, urządzenie jest wyjątkowo ekonomiczne w użyciu i zmniejsza koszty eksploatacji. Jeden komplet baterii umożliwia przeprowadzenie 5000 pomiarów. Koszt zakupu 80 sztuk urządzeń AlcoBlow to ponad sto tysięcy złotych.

W sumie, na wyposażeniu jednostek KSP znajduje się obecnie niemal 200 urządzeń typu AlcoBlow. Najwięcej w dyspozycji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

d2qneny
d2qneny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qneny
Więcej tematów