Trwa ładowanie...

Alarmująco niski poziom wody w Wiśle

Z powodu utrzymującego się braku opadów i systematycznego obniżania się poziomu wody, występuje zagrożenie suszą hydrologiczną

Alarmująco niski poziom wody w Wiśle
d4elkbq
d4elkbq

Obecnie wojewodowie w całym kraju muszą prowadziłć stały monitoring sytuacji hydrologicznej w rzekach. Istnieje możliwość, że będzie konieczne zapewnienie awaryjnego dostarczania wody. Dotyczy to odbiorców korzystających z ujęć wód powierzchniowych. W sytuacji, gdy brak opadów utrzyma się dłużej, możliwe jest nawet zagrożenie dla poboru wody dla sieci wodociągowych oraz do celów energetycznych. *Pogorszy się też jakość wody ze względu na zwiększenie stężenia zanieczyszczeń*.

Pracownicy wydziału analiz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podają, że utrzymujący się od jesieni 2011 roku niedobór opadów wpływa na systematyczne obniżenie poziomu wody w polskich rzekach. Zagrożenie dotyczy szczególnie dorzecza Wisły w południowej i centralnej części kraju.

W ciągu następnego miesiąca prognozowana miesięczna suma opadów będzie poniżej wartości średnich, co wpłynie na dalsze obniżanie się poziomu wody w rzekach całego kraju.

Informacja została przygotowana przez wydział analiz RCB na podstawie danych IMGW.

d4elkbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4elkbq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj