Trwa ładowanie...

Absolwenci warszawskiej SGH zarabiają najlepiej w Polsce!

Jakie jeszcze inne uczelnie wykształciły najwyżej wynagradzaną kadrę?

Absolwenci warszawskiej SGH zarabiają najlepiej w Polsce!
d3veixo
d3veixo

Jak się okazuje, warto studiować w Warszawie. W pierwszej trójce najlepiej opłacanych absolwentów polskich uczelni znalazły się trzy stołeczne (w tym dwie równolegle na trzecim miejscu).

Czytaj również: BUW na ciepło

Na pierwszym miejscu - już nie po raz pierwszy - uplasowała się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie . Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Trzecie miejsce przyznano ex aequo dwóm warszawskim uczelniom: * Politechnice Warszawskiej i Uniwersytetowi Warszawskiemu* .

Ranking przygotowany przez XI Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń dotyczy stawek absolwentów studiów magisterskich (w tym magisterskich inżynierskich) 19 różnych polskich uczelni, których staż pracy nie przekraczał jednego roku. Pod uwagę wzięto jedynie te szkoły wyższe, dla których próba wyniosła 40 lub więcej.

d3veixo

Okazuje się, że najwyższe płace w 2013 roku otrzymywali absolwenci SGH, ze średnim wynagrodzeniem brutto 4 200 zł. Nieco niższe płace otrzymywały osoby, które uzyskały dyplom ukończenia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - przeciętnie 3 725 zł. Na trzecim miejscu znalazły się Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski ze średnią płacą 3 500 zł.

d3veixo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3veixo
Więcej tematów