Trwa ładowanie...

Aborcja w szpitalu Świętej Rodziny. Prokuratura wszczęła postępowanie

Szpital zapewnia, że zakończenie ciąży odbyło się zgodnie z procedurami medycznymi

Aborcja w szpitalu Świętej Rodziny. Prokuratura wszczęła postępowanie
d2q5jzi
d2q5jzi

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie aborcji w Szpitalu imienia Świętej Rodziny w Warszawie. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia, która po południu (o 16:00) organizuje przed szpitalem pikietę. Placówka zapewnia, że zabieg został przeprowadzony zgodnie z prawem i procedurami medycznymi.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu . Zawiadomienie do prokuratury złożył ksiądz Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, Tłumaczył, że zostało ono złożone na podstawie informacji dostarczonych anonimowo przez pracowników. Fundacja twierdzi, że doszło do złamania prawa. - Napisaliśmy, że z niedzieli na poniedziałek była dokonana aborcja: dziecko urodziło się żywe i przez godzinę cierpiało, krzyczało bardzo i zmarło. Zostało pozostawione w szpitalu, gdzie są lekarze i mają obowiązek ratować to dziecko, bo ono urodziło się żywe - relacjonuje ksiądz Halwa.

Artykuł 160 paragraf 2 KK

Dodaje, że do jego poradni przyszły dwie osoby ze szpitala, które nie chcą ujawniać nazwisk. - Potwierdziły, że taki był krzyk, że do końca życia tego nie zapomną - mówi ksiądz Halwa. Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski informował, że aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży.

d2q5jzi

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Michał Dziekański powiedział dzisiaj IAR, że w ramach czynności sprawdzających zwrócono się do szpitala o nadesłanie dokumentacji dotyczącej zdarzenia oraz ustalono termin przesłuchania. Michał Dziekański dodał, że postępowanie sprawdzające zostało wszczęte "w kierunku przestępstwa z artykułu 160 paragraf 2 Kodeksu Karnego, czyli nieudzielenia pomocy przez personel szpitala dziecku, co naraziło je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia."

Szpital Świętej Rodziny w Warszawie zapewnia, że zakończenie ciąży odbyło się zgodnie z procedurami medycznymi oraz z zapisami ustawy, a także z zachowaniem godności pacjentki. Rzeczniczka placówki Dorota Jasłowska powiedziała IAR, że szpital otrzymał z prokuratury oficjalną informację, że wszczęto postępowanie sprawdzające. - Wszystkie polecania i prośby prokuratury wypełniamy - dodała.

Źródło: IAR/WawaLove.pl

d2q5jzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q5jzi
Więcej tematów