Trwa ładowanie...

86 kolizji, 79 interwencji strażaków. Stołeczne służby podsumowują święta

"Tegoroczne święta były bardzo spokojne."

86 kolizji, 79 interwencji strażaków. Stołeczne służby podsumowują święta
dtn2qai
dtn2qai

Kilkadziesiąt kolizji, cztery wypadki i blisko 80 interwencji straży pożarnej. Stołeczne służby podsumowały święta.

Podczas świątecznego długiego weekendu doszło do 86 kolizji i czterech wypadków, w których ranne zostały cztery osoby. Zostało także zatrzymanych 17 nietrzeźwych kierowców. Najspokojniejsza była Sobota, podczas której policja nie zanotowała żadnych wypadków.

Straż pożarna również musiała interweniować. Strażacy uczestniczyli w 79 akcjach, w tym 22 razy wyjechali do pożarów. Ich praca podczas świąt polegała przede wszystkim na wsparciu policji i straży miejskiej podczas kolizji i wypadków. Jak podkreśla Tomasz Stanowski ze stołecznej straży pożarnej, tegoroczne święta były bardzo spokojne.

Komenda Główna podsumowuje święta

- Przez trzy świąteczne dni na drogach doszło do 163 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 236 zostało rannych; policjanci zatrzymali 735 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w niedzielę PAP Komenda Główna Policji.

Dla porównania przed rokiem w 219 wypadkach zginęło 27 osób, a 320 zostało rannych; zatrzymano 706 nietrzeźwych kierowców.

dtn2qai

"W tym roku podczas Świąt panowały dobre warunki drogowe. Na trasach w całym kraju było więcej policyjnych patroli. Przeprowadziliśmy także więcej kontroli stanu trzeźwości" - powiedział PAP Andrzej Browarek z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

W niedzielę na drogach może być tłoczno, ponieważ wiele osób zdecyduje się na powrót do domu. Policjanci apelują o "zdjęcie nogi z gazu", cierpliwość i - jeśli to możliwe - wcześniejszy wyjazd w podróż. Policja wzywa także do dostosowania prędkości do warunków na drodze, bo brawura jest nadal najczęstszą przyczyną wypadków.

Policjanci, podczas drogowych kontroli, sprawdzają też sposób przewożenia dzieci i to, czy wszyscy mają zapięte pasy. Przypominają, że pas powinien przylegać do ciała; nie może być zbyt luźny, a tak często się dzieje, gdy zapinamy go na zimowych kurtkach. Warto też sprawdzić czy fotelik dla dziecka jest dobrze zamocowany, a dziecko bezpiecznie w nim zapięte.

(Źródło: WawaLove.pl / PAP)

dtn2qai
dtn2qai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtn2qai
Więcej tematów