Trwa ładowanie...

60+kultura, czyli z babcią w weekend do galerii

Przez cały listopad darmowy wstęp dla seniorów do narodowych instytucji kultury!

60+kultura, czyli z babcią w weekend do galerii
d4hwbfu
d4hwbfu

"60+ kultura" to ogólnopolska akcja stworzona z myślą o seniorach powyżej 60. roku życia oraz darmowy wstęp przez cały listopad do narodowych instytucji kultury takich jak: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie to rewolucyjne zmiany, jakie szykuje w najbliższym czasie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcje skierowane są do wszystkich Polaków zainteresowanych poznawaniem rodzimego i światowego dorobku kultury.

29 września 2012 roku rozpocznie się druga edycja cieszącego się dużym powodzeniem weekend’u seniora z kulturą "60+kultura". Podczas dwóch dni (sobota-niedziela) osoby, które ukończyły 60. rok życia, będą mogły w całej Polsce za darmo, bądź w bardzo atrakcyjnej cenie skorzystać z oferty kulturalnej muzeów, galerii, teatrów i bibliotek. Głównym celem akcji jest aktywizacja osób starszych w ich miejscu zamieszkania oraz zachęcenie pozostałych instytucji do inicjowania podobnych przedsięwzięć.

Szczegółowa lista atrakcji dostępna jest na stronach Ministerstwa Kultury * www.mkidn.gov.pl*.

Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie - to instytucje, które w listopadzie każdy będzie mógł zwiedzać za darmo. Akcja, którą zapoczątkował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odbędzie się po raz pierwszy. Szef resortu kultury zapowiada, że nie będzie to jednorazowe działanie i w najważniejszych narodowych instytucjach kultury jeden miesiąc powinien być wolny od opłat – Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach i instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających.

Propozycja skierowana jest do wszystkich, ale powstała głównie z myślą o seniorach oraz młodych ludziach. W instytucjach udostępnionych zwiedzającym za darmo, będą odbywały się lekcje muzealne prowadzone przez specjalistów danej placówki. Planowanych jest w sumie 800 zajęć.

d4hwbfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwbfu
Więcej tematów