Trwa ładowanie...

6 nowych sygnalizacji świetlnych. Znamy lokalizacje

"Będą realizowane w tegorocznym sezonie budowlanym"

6 nowych sygnalizacji świetlnych. Znamy lokalizacje
d2us89y
d2us89y

Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do ogłoszenia przetargów na budowę sześciu nowych sygnalizacji świetlnych w Warszawie. - Mamy już gotowe projekty, które będą realizowane w tegorocznym sezonie budowlanym. Wymienione niżej skrzyżowania nie stanowią kolejności realizacji zadania - poinformowali drogowcy .

Nowe sygnalizatory pojawią się w miejscach uważanych za niebezpieczne. Poniżej lista z krótkim objaśnieniem ZDM-u.*__*

1. Brazylijska i Saska - skrzyżowanie w kształcie litery "T" usytuowane zaraz za wiaduktem nad Trasą Łazienkowską. Potok pojazdów jadących Saską, zwłaszcza w szczycie, uniemożliwiał płynną zmianę kierunku jazdy wyjeżdżających z ulicy Brazylijskiej. Sytuacji nie ratowała również kieszeń dla wyjeżdżających z Brazylijskiej w kierunku Gocławia. Kierowcy mieli również organiczoną widoczność, musieli uważać na pojazdy zjeżdżające z wiaduktu (pozornie daleko od skrzyżowania), ale także na jadących łacznikiem od Trasy Łazienkowskiej. Długie oczekiwanie na wyjazd z Brazylijskiej był niedogodnością dla pasażerów autobusów.

2. Patriotów 347 przy Szkole Podstawowej - kilka lat temu wybudowaliśmy w tym miejscu azyl i doświetliliśmy przejście dla pieszych, które wytyczono między przystankami autobusowymi. Dzieci skarżyły się jednak na nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, nauczyciele zaś podkreślali, że dzieci często wbiegały na przejście za nadjeżdżającym autobusem. Dodatkowym powodem była również prędkość rozwijana przez kierowców, mimo dobrze oznakowanego przejścia z podkreśleniem sąsiedztwa szkoły.

d2us89y

3. Ludwika Kondratowicza przy Szpitalu Bródnowskim - przejście dla pieszych przez dwie jezdnie i pas dzielący, usytuowane na środku odcinka pomiędzy Chodecką a Malborską. Prosty odcinek ulicy, dwa pasy w każdym kierunku i brak sygnalizacji powodował nadmierną prędkość kierowców. Piesi, pacjenci, goście pacjentów musieli długo czekać na zatrzymanie pojazdów.

4. Józefa Ciszewskiego i Dereniowa - jedno z większych skrzyżowań, gdzie brakowało sygnalizacji. Szerokie jezdnie, szeroki pas dzielący, brak sygnalizacji, co zachęcało do szybkiej jazdy. Liczne kolizje i potrącenia, duża ilość pojazdów nadmiernie rozpędzonych. Uspokojenie ruchu na tym skrzyżowanie jest koniecznością, ma radykalnie podnieść bezpieczeństwo pieszych i wyjeżdżających z Dereniowej.

5. Trakt Brzeski i Fabryczna - w ubiegłym roku uruchomiliśmy sygnalizację w trybie czasowym, jako doraźną odpowiedź na zdarzenia drogowe w tym rejonie miasta. W tym roku wybudujemy sygnalizację w układzie docelowym z przebudową całego skrzyżowania wraz przesunięciem przejścia dla pieszych do ulicy Fabrycznej.

6. Wawelska i Marii Skłodowskiej-Curie - przejście dla pieszych pomiędzy Żwirki i Wigury a Grójecką. Jedno z bardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych, zwłaszcza wieczorem. Dochodziło tam do licznych potrąceń i wypadków z udziałem pieszych w latach ubiegłych. Na pasie dzielącym wybudowana szykana, aby wyhamować pieszego przed możliwością wtargnięcia na jezdnię. Trzy pasmowa jezdnia nie zachęcała kieroców do ustępowania pierwszeństwa, nawet tym, co byli już na środku.

d2us89y

Ponadto ZDM zapowiada remonty sygnalizacji na Belwederskiej pomiędzy Jurija Gagrina a Dolną oraz na skrzyżowaniu Jana Sobieskiego i Bolesława Limanowskiego. Remont wraz z modernizacją czeka skrzyżowanie Żwirki i Wigury z Banacha. Jak informują drogowcy, "dotychczasowy układ skrzyżowania jest niewydolny i kolizjogenny". - Brakuje tam sygnalizatora, który zabraniałby zjazdu ze środka skrzyżowania w Banacha. Źle obliczona prędkości i odległość nadjeżdżających od Wawelskiej powodowała wjazd bezpośrednio pod te auta - czytamy w komunikacie. Remont sygnalizacji zaplanowano też na przejściu dla pieszych przez Wawrzyńca Surowieckiego.

d2us89y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2us89y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj