Trwa ładowanie...

5. urodziny Centrum Nauki Kopernik

Placówka będzie systematycznie zmieniać swoje oblicze.

5. urodziny Centrum Nauki Kopernik
d25jsmt
d25jsmt

Ponad pięć milionów osób w ciągu pięciu lat odwiedziło Centrum Nauki Kopernik. Dziś - 5 listopada - Kopernik świętuje swoje urodziny i zapowiada duże zmiany. Ta nowoczesna i prężnie działająca instytucja zmienia się w jednostkę naukową. - To będzie nie tylko miejsce, gdzie poznaje się naukę, ale także prowadzi badania naukowe - wyjaśnia dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

Minęło już pięć lat, odkąd otworzyliśmy Centrum Nauki Kopernik. Był to dla nas czas wielu …

— CentrumNaukiKopernik (@CNKopernik)

Dyrektor dodaje, że do Kopernika przychodzą ludzie w różnym wieku, z różnym wykształceniem, ale łączy ich jedno: chcą się uczyć. - Centrum Nauki Kopernik chce uczestniczyć w procesie unowocześniania polskiej edukacji - dodaje Firmhofer. Profesor Łukasz Turski, przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik wyjaśnia, że trzeba pomóc najmłodszemu pokoleniu zrozumieć świat, a kluczem do sukcesu jest wiedza . - Ostatnie lata to jest taka eksplozja cywilizacyjna, że trzeba zrobić wszystko, żeby za nią nadążyć, a systemy edukacyjne tego nie robią - mówi profesor Turski.

d25jsmt

Dziś otwarto w Koperniku kolejną stałą wystawę "Patrz: Ziemia", poświęconą eksploracji przestrzeni kosmicznej. W kolejnych latach Centrum Nauki Kopernik powiększy się o nowy budynek, przeznaczony na laboratoria. Zmiany obejmą także dotychczasowe wystawy , pojawią się nowe eksponaty, dające większe możliwości eksperymentowania. Nowe oblicze Kopernik zyska w połowie 2017 roku.

d25jsmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25jsmt
Więcej tematów