Trwa ładowanie...

„4 Strony Świata” Marcina Kydryńskiego w Cosmopolitan Twarda 4

Artykuł sponsorowany

„4 Strony Świata” Marcina Kydryńskiego w Cosmopolitan Twarda 4
d328v12
d328v12

19 października br. na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 odbyło się drugie spotkanie ze znanym dziennikarzem, podróżnikiem i fotografem - Marcinem Kydryńskim, zorganizowane w ramach cyklu „Cztery Strony Świata”.

Każde z 4 spotkań z Marcinem Kydryńskim z cyklu „Cztery Strony Świata” odbywa się w jednym z czterech rogów budynku Cosmopolitan symbolizujących 4 krańce świata. Każde z nich jest poświęcone wyprawie Marcina Kydryńskiego na jeden z czterech kontynentów – do Afryki, Europy, Ameryki Północnej i Azji. Opowieściom towarzyszą najciekawsze zdjęcia z podróży.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w czerwcu br., poświęcone było wyprawie do Kongo w Afryce, natomiast uczestnicy drugiego spotkania mieli okazję posłuchać o wyjątkowo bliskiemu sercu Marcina Kydryńskiego miejscu na mapie świata – Lizbonie.

A tak o Lizbonie mówił sam Marcin Kydryński: „Koniec świata. Dalej nie ma nic. Tak przez wieki myśleli stęsknieni za przygodami mieszkańcy starego kontynentu. Zachodnia krawędź rzeczywistości. Lizbona. O parę mil zaledwie od wysuniętego najdalej na zachód punktu naszej cywilizacji. Gdy nauczono się budować statki, została pasem startowym dla marzeń. Stamtąd opływano glob dookoła; stamtąd ruszała legendarna Wielka Armada; stamtąd próbowano uciec z ogarniętej pożogą nazizmu Europy.

d328v12

Było, minęło. Ale pozostała tęsknota. To słynne „saudade” o którym pisał Fernando Pessoa, iż jedynie Portugalczyk potrafi go doświadczać, bowiem tylko jego język znalazł słowo opisujące niezwykłość tego doznania.Dla mnie Lizbona, gdzie pomieszkuję od blisko dekady, to miasto muzyki i miłości. Ale też najlepszy adres dla ucieczki. Przed terrorem zgiełku, wyścigiem ambicji, pokusą nieustannego nadążania za wszystkim, co nowe. Mnie tymczasem wabi trwanie. Ludzi, tradycji, murów, przedmiotów. Niekonieczność. Umiarkowanie. Spokój.”

„To wielkie szczęście i zaszczyt, że ponownie możemy spotkać się na szczycie apartamentowca Cosmopolitan. To dla człowieka o moim lęku wysokości – prawie w niebie!” – dodaje.

d328v12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d328v12
Więcej tematów